به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز ،آیت الله موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان با توصیه خود و مردم به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: ماه رجب و شعبان، ماه‌های آمادگی برای حضور در ضیافت الهی است، انسان متقی برای آمادگی در ماه مبارک رمضان، نه تنها از محرمات الهی چشم پوشی می‌کند بلکه از مکروهات نیز اجتناب می‌کند.

وی با اشاره به آیه قرآنی «تَّقُوا اللَّهَ وَ کُونُوا مَعَ الصَّادِقِینَ»، گفت: تنها یک مسیر می‌تواند انسان را به خداوند متعال برساند که آن هم مسیر اهل بیت(ع) است، در این آیه آمده که ای اهل ایمان، پاک شوید و دست در دست اهل بیت(ع) قرار دهید.

امام جمعه اهواز ادامه داد: ماه شعبان، ماه استغفار و صلوات است و انسان باید تلاش کند در درگاه الهی، با استغفار و توبه و لکه‌های گناهی که روح و جان انسان را آلوده کرده از بین ببرد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان، به اهمیت و جایگاه مناجات شعبانیه اشاره کرد و گفت: این مناجات اختصاص به ماه شعبان ندارد و جزو محدود مناجات‌هایی است که همه اهل بیت(ع) به آن عنایت داشتند، این مناجات می‌تواند زندگی انسان را متحول کند و روح و جان او را تغییر بدهد، خصوصیت مناجات شعبانیه این است که جهت‌های مختلف را در انسان بالا می‌برد.

وی گفت: لازمه استغفار این است که در تمامی ابعاد انسان باید نقش داشته باشد و بتواند وجود انسان را تطهیر کند، استغفار باید استغفاری باشد که همچون مواد سفید کننده بتواند آن لکه‌های عمیق گناه را از جان انسان بشوید و از بین ببرد و لازمه آن نیز این است که همراه با استغفار، اشک و ناله باشد.

آیت الله موسوی فرد، با تبریک میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان، خاطرنشان کرد: امیدهای آینده این جوانان هستند و باید مسئولان برای آنها طرح و برنامه داشته باشند تا بتوان جامعه ایمانی را تقویت کنیم.

امام جمعه اهواز با قدردانی از حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، اظهار کرد: انصافا ۲۲ بهمن امسال گسترده‌تر از سال‌های قبل بود و مردم بار دیگر وفاداری خود را اعلام کردند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان، با اشاره به اینکه هر دولتی تقویت شود، نظام تقویت می‌شود، عنوان کرد: کارهایی که با همه سختی‌ها اجرا می‌شود اگر به درستی مطرح و تبیین نشود خیانت به نظام است، برخی انتظار دارند تریبون نماز جمعه تنها به عنوان توپخانه باشد و مسئولان را بکوبد، اگر اینگونه شد آیا دیگر مسئول دل به کار می‌دهد؟ البته امامان جمعه و روحانیون وظیفه دارند که مشکلات را همراه با راهکار بیان کنند.

وی به بیان برخی دستاوردهای دولت در استان خوزستان اشاره کرد و یادآور شد: اگر انتقال آب از سد دز به کرخه رخ نمی‌داد، اکثر شهرهای استان خوزستان با مشکل آب مواجه می‌شدند.

آیت الله موسوی فرد عنوان کرد: درخصوص گرانی‌ها نسبت به این دولت هم انتقاد داریم که چرا بازار رها است، چرا هر روز قیمت گوشت تغییر می‌کند، این مسأله نظارت می‌خواهد و اگر هم وجود دارد، بسیار ضعیف است، البته راهکار آن نیز این است که مردم را پای کار بیاوریم.

امام جمعه اهواز درخصوص اینکه چرا باید در انتخابات شرکت کنیم، اظهار کرد: جان کری وزیر وقت امورخاجه آمریکا می‌گوید “ما دیگر با هیچ جنگی نمی‌توانیم ایران را آنطور که برجام خلع سلاح کرد، ناتوان کنیم، متاسفم که سیاست آمریکا دچار عوام زدگی شد است”.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: در سایه تجربه تلخ ناشی از برجام، در دولت سیزدهم حدود ۷ هزار کارخانه تعطیل و هزاران کارگر بیکار شدند، دولت قبل قادر نبود بدهی‌های خود را پرداخت کند و حقوق کارمندان خود را نیز نداشت، اما در این دولت میلیون‌ها بشکه نفت استخراج و بالغ بر میلیون‌ها بشکه هم صادر می‌شود.

وی عنوان کرد: چندین برابر کردن حقوق کارمندان و تبدیل وضعیت کارگران و کارمندان و محول کردن آن به دولت بعدی، آیا انصاف است؟

آیت الله موسوی فرد با اشاره به دستاوردهای دولت سیزدهم در عرصه های مختلف، ابراز کرد: صدا و سیما و فعالان فضای مجازی این دستاوردها را نشان دهند، برخی‌ها استان خوزستان و ایران اسلامی را سیاه جلوه می‌دهند که اگر این کار را کنیم کدام سرمایه گذار جرات پیدا می‌کند وارد استان و کشور شود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان، عنوان کرد: تکیه گاه ایران اسلامی بر خداوند، اهل بیت(ع)، امامین انقلاب و مردم و امت اسلامی است و در هر کشوری که مردم در صحنه باشند، آن پیروز خواهند بود.

پایان گزارش/