پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

حمله هکری به دادگاه لاهه

به دنبال حمله سایبری به سامانه‌های داخلی دادگاه لاهه، فعالیت‌های روزانه دادگاه مختل شده است و کارمندان دادگاه نمی‌توانند به حساب‌های کاربری خود یا شبکه جهانی اینترنت دسترسی داشته باشند.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز به نقل از ایندیپندنت، مقام‌های دیوان بین‌المللی کیفری لاهه، روز پنجشنبه، تایید کردند که در‌پی حمله سایبری به سامانه‌های داخلی دیوان، فعالیت‌های روزانه دادگاه مختل شده است و کارمندان دادگاه نمی‌توانند به حساب‌های کاربری خود یا شبکه جهانی اینترنت دسترسی داشته باشند.

رویترز، امروز پنجشنبه در گزارشی به‌نقل از منابع داخلی و وکلایی که با دیوان کیفری لاهه کار می‌کنند، نوشت سامانه‌های دیجیتال دیوان هک شده و با محدودیت‌ها و اختلال‌های شدیدی همراه است.

به‌ گفته وکلا و منابع که نخواسته‌اند نامشان گفته شود، در حال حاضر، بیشتر سامانه‌های دیجیتال دیوان قطع شده است و کارمندان نمی‌توانند به ایمیل‌های کاری خود دسترسی داشته باشند. کارمندانی هم که در خارج از مقرر اصلی دیوان کار می‌کنند، به مدارک و مستندات پرونده‌ها دسترسی ندارند. هنوز به‌طور رسمی به عاملان احتمالی یا کشوری که می‌تواند پشت این حمله سایبری باشد اشاره‌ای نشده است.

دیوان کیفری بین‌المللی که مقر آن در شهر لاهه هلند است، برای نخستین بار روز سه‌شنبه اعلام کرد که هدف یک حمله سایبری قرار گرفته است و تلاش می‌کند تا کار اصلی روزانه دیوان ادامه پیدا کند و مختل نشود.

روز پنجشنبه جلسه محاکمه دو مرد که به رهبری یک گروه شبه‌نظامی در جمهوری آفریقای مرکزی متهم بودند برگزار شد، اما به‌دلیل مشکلات فنی «پخش زنده» دادگاه ممکن نبود و روزنامه‌نگارانی که در محل حاضر بودند نتوانستند از جایگاه ویژه خبرنگاران، جریان دادگاه را دنبال کنند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

پایان سفر دوم هیات دولت به خوزستان با بازگشت رییس جمهور
نشست دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های حاکمیتی خوزستان
طرح ۵۵۰ هزار هکتاری یکی از طرح‌های بزرگ خاورمیانه و کشور
اعزام بانوان ملی پوش فوتبال خوزستان به روسیه
نقش مهم تعاونی ها در جهش تولید
ماجرای محکومیت شهردار اهواز به انفصال از خدمت چه بود؟+تصویر
حمله سایبری به رژیم صهیونیستی به‌وقت ترور سردار سلیمانی
توزیع ۱۰ هزار جلد کتاب کمک آموزشی در خوزستان
سودآوری در فولاد اکسین با توسعه صادرات و تولید ورق‌های عریض
صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۷ اردیبهشت ماه

سرخط اخبار کل

9758581_322
IMG_20230913_151958_608
IMG_20230715_230419_183
9717533_222
10060272_727
10475812_579

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *