پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

حضور هیئت دانشگاهی عراق به دستور آیت‌الله سیستانی برای گسترش همکاری‌های علمی با ایران

در راستای مرجعیت و دیپلماسی علمی جمهوری اسلامی ایران، با درخواست مرکز تحقیقاتی و آموزش عالی عتبه حسینی کشور عراق، الگوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در عراق راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی جوانان خوز،  یوسف خلف یوسف، سرپرست علمی مرکز تحقیقات علمی و نشر السبط عراق وابسته به عتبه حسینی علیه‌السلام به همراه احمد موسی مدیر مرکز، کرار علی حسین مسئول اداری و علی الساعدی مسئول روابط عمومی مرکز به منظور مذاکره و بازدید از توانمندی‌ها ودستاوردهای علمی و فناورانه سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و همچنین انتقال تجارب در راه‌اندازی پارک علم و فناوری بین المللی جمهوری اسلامی ایران، از این سازمان بازدید کردند.

در ابتدای این دیدار حسن زمانیان، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، ضمن اشاره به نماد حاکمیتی سازمان در زمینه تحقیق و توسعه بیان داشت: با توجه به هدف و رسالتی که به عهده سازمان است در شورای حکیمان سازمان آینده پژوهشی دنیا تا سال دو هزار و پنجاه پیش‌بینی و نیازهای پژوهشی را در بیست و چهار پروژه کلان و ملی استخراج کرده تا بتوانیم به هدف خود که رفع نیازهای کلان کشور است رسیده و به تحقیقات اساسی مورد نیاز جامعه دست پیدا کنیم.

زمانیان افزود: سازمان، تجهیزات مورد نیاز انتقال فناوری به صنعت را با ساخت و تجهیز پایلوت پلنت‌های مختلفی در این زمینه به اجرا گذاشته و همچنین پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت است.

معاون وزیر گفت: مدلی که ما به شما پیشنهاد می‌دهیم و برای آن آمادگی داریم، پیاده‌سازی نمونه‌ای از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در کشورهای اسلامی به ویژه محور مقاومت است تا دانش را به محصول تبدیل کنید.

یوسف خلف یوسف، ضمن تشکر از میزبانی سازمان بیان داشت: عتبه حسینی خدمات علمی و پزشکی زیادی به مردم عراق داشته از جمله تاسیس ۷ بیمارستان تخصصی و سه دانشگاه پیشرفته که میزبان دانشجویان فراوانی است.

وی افزود: مردم عراق به جمهوری اسلامی ایران ارادت وعلاقه زیادی دارند و بهترین دلیل آن دفاع ایران از عراق در مقابله با داعش و متجاوزین به این کشور است و ما این محبت را همیشه به یاد خواهیم داشت.

سرپرست مرکز تحقیقات علمی عراق افزود: فرمان حضرت آیت‌الله سیستانی موجب شد که شهرکی را تاسیس کند که آنجا در زمینه علم و فناوری‌های روز دنیا تلاش‌هایی صورت گیرد و در حقیقت ما به دنبال جذب واحدهای فناور پیشگام در زمینه علوم و فناوری هستیم و آرزوی ما این است که همان طور که ایران در دفاع و بیرون راندن بیگانگان به ما کمک کرد در احداث این شهر و پارک بین‌المللی هم یاری‌گر ما باشد.

وی گفت: شهر علمی که قرار است تاسیس شود با هماهنگی وزارت علوم عراق خواهد بود و همکاری پارک‌های علم و فناوری موجود در ایران می‌تواند کمک شایانی به این امر کند و به همین خاطر و به دستور آیت‌الله سیستانی ما به ایران آمدیم تا بازدیدی از دستاوردهای شما داشته باشیم و از نزدیک با روند علم و دانش در ایران آشنا شویم.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

کاهش تمایل به خدمت سربازی در ارتش آلمان از زمان آغاز جنگ اوکراین
تجار و بازرگانان خارجی، متقاضی عطر نرگس‌زار‌های بهبهان و صنایع دستی خوزستان
در نخستین روز حضور رئیس جمهور در نیویورک چه گذشت؟
لزوم صرفه جویی و رعایت نوبت بندی آب از سوی کشاورزان حوضه کرخه
قیمت طلا، سکه و ارز در بازار اهواز، ۲۵ خرداد ۱۴۰۲
ناوگان حمل و نقل عمومی اهواز در مسیر نوسازی
چگونگی مدیریت آب در تابستان امسال متفاوت از سال‌های گذشته
گزارش تصویری / دیدار رئیس جمهور با اقشار مختلف مردم اهواز
توزیع سمعک و تجهیزات توانبخشی در مدارس خوزستان
آتیلا پسیانی درگذشت

سرخط اخبار کل

10114944_420
IMG_۲۰۲۲۰۶۳۰_۱۵۳۶۳۴
1402102712090065029212214
IMG_۲۰۲۲۰۴۱۰_۲۲۱۱۲۵
169919183
1401012410371297925129914

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *