پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

حذف شرکت‌های پیمانکاری با تصویب و اجرای طرح ساماندهی کارگران

نماینده مردم اهواز، کارون، باوی و حمیدیه در مجلس: تلاش داریم طرح ساماندهی کارگران را با حذف شرکت‌های پیمانکاری تصویب و اجرایی کنیم.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز، سیدکریم حسینی درخصوص حمایت از کارگران گفت: درحال حاضر طرحی از سوی مجلس شورای اسلامی برای ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی و حذف شرکت‌های پیمانکار نیروی انسانی که واسطه هستند، به شورای نگهبان ارجاع و به کمیسیون اجتماعی مجلس به منظور تصویب مجدد برگشت داده شد.

وی بر اصرار نمایندگان مردم در مجلس بر حذف شرکت‌های پیمانکاری در نظام اداری کشور اشاره کرد و افزود: درصورتیکه این طرج اجرا شود، بهترین و بزرگترین حمایت از کارگران و کارمندانی که در دستگاه‌های اجرایی در مشغول به کار هستند و از نظر پرداخت ها، انعقاد قرارداد‌ها و امنیت شغلی، عدالت رعایت نمی‌شود و شرایط متزلزل است، شاهد خواهیم بود.

آقای حسینی با اشاره به تاکید‌های مقام معظم رهبری و رئیس جمهور مبنی بر برقراری عدالت میان کارگران و کارمندان دستگاه‌های اجرایی، ادامه داد: همچنین کمیسیون اجتماعی در مجلس بر اجرای طرح و برقراری امنیت شغلی، رفع تنوع قراردادها، پرداخت به موقع مطالبه‌ها و متناسب با تورم کشور برای کارگران و کارمندان در سراسر کشور و به ویژه خوزستان که استانی کارگری محسوب می‌شود، تاکید دارد.

نماینده مردم اهواز، کارون، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی به زیر پوشش قرار گرفتن کارگران مشمول بیمه تامین اجتماعی اشاره و اضافه کرد: پارسال قانون بیمه شدن کارگران ساختمانی تصویب و اجرای آن ابلاغ شد، همچنین طرح‌ها و لایحه‌هایی به منظور حمایت بیشتر از جامعه کار و کارگری وجود دارد و تلاش داریم آن‌ها را برای اجرا، به تصویب برسانیم.

وی می‌گوید: طرح محوری که به صورت جدی از سوی نمایندگان مردم در مجلس درحال پیگیری است، حذف شرکت‌های پیمانکاری و تنوع بیش از ۲۰ قرارداد است و همه تلاش خود را طرح ساماندهی کارگران را تصویب و اجرا کنیم.

آقای حسینی درخصوص حقوق و پرداختی کارگران گفت: مجلس شورای اسلامی بر اجرای قانون نظارت دارد و از آن صیانت می‌کند و مبلغی که به عنوان حقوق کارگران پرداخت می‌شود، در شورای عالی کار که متشکل از دولت، نمایندگان کارگران و همچنین وزارت کار صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه کارگران باید در محیط کار آرامش داشته و احساس بی عدالتی و ناامنی شغلی نداشته باشند، پرداختی‌ها به روز انجام شود، افزود: بدون شک نقش دولت برای ثبات مدیریتی در خوزستان، ثبات محیط‌های شغلی، تولید و رفع موانع تولید موثر است و امیدواریم با اجرای طرح ساماندهی کارگران و حذف شرکت‌های پیمانکاری، شاهد حمایت از کارگران به معنای واقعی کلمه و مستمر باشیم.

تلاش برای اجرای طرح همسان سازی، افزایش حقوق و حق مناطق جنگی بازنشستگان

آقای حسینی درخصوص اجرای احکام بازنشستگان نهادها، دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف گفت: برای بازنشستگان تامین اجتماعی، لشکری و کشوری و در سفر ریاست جمهوری و هیئت همراه، بر افزایش حقوق و تصویب و ابلاغ طرح همسان سازی که از سال‌های قبل تعلیق است، تاکید شد.

وی به پیگیری طرح مشمول بودن حق مناطق جنگی برای بازنشستگان و افزایش ۲۵ درصدی حقوق اشاره کرد و ادامه داد: دولت قول داده این طرح را به سرانجام برساند و اجرایی کند و نمایندگان مردم خوزستان همه تلاش خود را برای حمایت از کارگران و بازنشستگان در حوزه‌های مختلف به کار گرفته ایم و امیدواریم با تصویب و اجرای آن‌ها رضایت جامعه کارگری و بازنشستگان را جلب کنیم.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

صدور نخستین پروانه دانش بنیان در خوزستان
سوژه مشهورترین عکس جهان چگونه کشته شد؟
بازداشت ‌مدیرکل سابق یکی از سازمان‌های خوزستان و برخی مدیران نفتی
رئیس دیوان عالی کشور‌: برخی وکلا برای پیروزی به هر قیمتی پرونده را طولانی می‌کنند
توقیف محموله آرد خارج از شبکه در هفتکل
بانک‌های مهم رژیم اسرائیل به‌دنبال حمله سایبری از دسترس خارج شدند
پیام معاون اول رئیس جمهور برای بازگشت پیکر دو شهید دفاع مقدس در دزفول
جدال بوکسور‌های خوزستان باحریفان هندی در آستانه مسابقات آسیایی
رهبر انقلاب: اطلاع داریم که آمریکا به‌دنبال بحران‌سازی در ایران است
کشتی آزاد قهرمانی آسیا| ۳ طلا، یک نقره و یک برنز در روز دوم

سرخط اخبار کل

IMG_۲۰۲۲۰۴۱۰_۲۲۱۱۲۵
1402072619492381528596524
1401070109561649926138784
140203311438200727809484
1402021403063665227510814
140110132015181926774794

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *