پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

جنگ عراق همچنان سربازان آمریکایی را می‌کُشد!

این گزارش نشان می دهد که ارتش آمریکا با ۴۹ مورد خودکشی در طول سه ماهه امسال، در مقایسه با ۳۷ سرباز در سال گذشته، بیشترین تعداد خودکشی را داشته است.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، دفتر پیشگیری از خودکشی دفاعی پنتاگون گزارش داد که تعداد خودکشی ها در ارتش ایالات متحده در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است.

براساس این گزارش، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، ۹۴ نفر از نیروهای فعال در سه ماهه اول خودکشی کردند که در مقایسه با ۷۴ نفر در مدت مشابه سال گذشته، ۲۵ درصد افزایش داشته است. این تعداد شامل افزایش ۱۲ سرباز ارتش عادی، ۶ تفنگدار، یک افسر نیروی هوایی و دو عضو در ذخایر چهار شاخه اصلی، و همچنین چهار مورد خودکشی در ارتش و گارد ملی هوایی است.

۹۴ مورد خودکشی گزارش شده تاکنون در سال جاری بالاتر از میانگین سه ماهه ۸۳ مورد مربوط به سال ۲۰۱۶ است، اما بالاترین آمار سه ماهه ثبت شده در آن دوره نیست.

این دفتر ۱۱۳ مورد خودکشی را در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ گزارش کرد، پس از آن ۱۰۱ مورد در سه ماهه چهارم و همچنین ۱۰۱ مورد در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، کمترین تعداد خودکشی سه ماهه گزارش شده در این دوره، ۵۸ مورد در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ بوده است.

با این حال، در این گزارش آمده کسانی که این اعداد را بررسی می کنند باید در نحوه تفسیر آنها دقت کنند.

این گزارش می گوید: داده ها شامل تمام خودکشی های شناخته شده یا مشکوک (چه تایید شده و چه در انتظار) تا ۳۱ مارس ۲۰۲۳ است.

این گزارش نشان می دهد که ارتش آمریکا با ۴۹ مورد خودکشی در طول سه ماهه امسال، در مقایسه با ۳۷ سرباز در سال گذشته، بیشترین تعداد خودکشی را داشته است.

در سال ۲۰۲۰ به ازای هر ۱۰۰ هزار سرباز، ۲۹ مورد خودکشی رخ داد که نسبت به سال ۲۰۱۰، ۱۷.۵ در هر ۱۰۰۰ هزار نفر افزایش داشته است.

در این گزارش چهار صفحه ای آمده: اعداد ارائه شده در این گزارش مقدماتی و قابل تغییر هستند، زیرا موارد خودکشی ناشناخته قبلی گزارش شده و برخی موارد شناخته شده در حال بررسی بیشتر هستند. هنگام مقایسه بین گروه ها و یا تفسیر تغییرات در شمارش خودکشی در طول زمان باید احتیاط کرد.

در ماه می، این وزارت دفاع آمریکا قانون براندون را تصویب کرد که به سربازان اجازه دهد به طور محرمانه و در هر زمانی که نیاز داشتند به دنبال خدمات بهداشت روان باشند. نام این قانون به افتخار افسر درجه ۳ نیروی دریایی براندون کازرتا که در سال ۲۰۱۸ بر اثر خودکشی جان خود را از دست داد، انتخاب شده است.

بث فاستر، مدیر اجرایی دفتر تاب آوری نیروی پنتاگون، زمانی که گزارش سالانه خودکشی در ارتش در سال ۲۰۲۱ در پاییز منتشر شد، گفت: هنوز یک روند افزایش تدریجی برای خودکشی در ارتش طی یک دوره ۱۰ ساله وجود دارد، و ما باید شاهد کاهش پایدار در درازمدت در میزان خودکشی باشیم تا بدانیم آیا واقعاً در حال پیشرفت هستیم یا خیر.

دفتر پیشگیری از خودکشی دفاعی توسط یک کارگروه پنتاگون در سال ۲۰۱۱ برای یافتن روش‌های موثرتر پیشگیری از خودکشی ایجاد شد. در اوایل سال جاری میلادی، کارگروه بازبینی مستقل پیشگیری و پاسخ به خودکشی پنتاگون، پس از مطالعه این مشکل به مدت یک سال، چندین توصیه از جمله محدود کردن دسترسی سربازان به سلاح گرم، تعیین دوره انتظار برای خرید اسلحه و مهمات و افزایش حداقل سن تا ۲۵ سال برای خرید هر دو را ارائه کرد. به گفته وزارت دفاع، در حدود دو سوم از تمام خودکشی های نظامی در حین انجام وظیفه توسط سلاح گرم رخ می دهد. پنتاگون در حال بررسی این توصیه ها است.

نشریه آمریکایی هیل در سال ۲۰۲۲ گزارشی را در همین باره منتشر کرد.

در این گزارش آمده: نزدیک به ۷۰ درصد از خودکشی‌های نظامی در سال ۲۰۲۰ ناشی از جراحات گلوله از سوی خود شخص بوده و تقریبا همه این موارد از سلاح‌های گرم شخصی بوده است. در حالی که اکثریت قریب به اتفاق افرادی که اقدام به خودکشی با روش های دیگر می کنند از تلاش برای خودکشی جان سالم به در می برند و دیگر اقدام به خودکشی نمی کنند.

طبق این گزارش، ۸۵ تا ۹۵ درصد از افرادی که اقدام به خودکشی با سلاح گرم می کنند، می میرند. اگرچه ممکن است سلاح گرم دلیلی برای خودکشی بیشتر نیروهای نظامی نباشد، اما مطمئنا باعث پایان دادن به زندگی فرد می شود.

شاید بتوان گفت آمریکا نباید تعداد کشته شدگان جنگ عراق را پنج هزار نفر اعلام کند و لازم است این عدد را ۴ برابر کند. چون سربازان آمریکایی جنگ عراق فقط کسانی نبودند که در جنگ کشته شدند و هنوز هم تعداد سربازان بازمانده جنگ عراق که خودکشی می کنند ادامه دارد و می توان مقصر اصلی این افزایش آمار خودکشی ها را، فرماندهان نظامی آمریکا دانست.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

منزوی غزل را از انزوا نجات داد
انتقاد تلویحی خاندوزی از مصوبه افزایش ۵۷ درصدی دستمزد کارگران
امیر ایرانی: قطب جنوب بهترین مقر برای کنترل موشکهای بالستیک است
سردار شاهوارپور: دشمن در پی ضربه زدن به ایران قوی
پوشش زنده تحولات اوکراین | روسیه هدف راهبردی مرحله دوم جنگ در اوکراین را اعلام کرد
برپایی نمایشگاه آیات ماندگار در اهواز
حجت الاسلام سید محسن شفیعی همراهی دلسوز برای مسئولان نظام بود
کریه‌ترین ژست حقوق بشری جهان!
راه اندازی سامانه پیامکی یگان حفاظت اراضی خوزستان
تعادل در بازار مسکن با افزایش تولید مسکن در کشور

سرخط اخبار کل

10313995_425
140207112117057728485164
9756891_345
170157136
1401071212552454226194994
1400031822441848422936314

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *