پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

ثبت حد نصاب جدید مصرف برق در خوزستان

میزان مصرف برق در خوزستان به بیش از هشت هزار و ۶۸۰ مگاوات رسید.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز ، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته مصرف شبکه برق به هشت هزار و ۸۶۳ مگاوات رسید که یک رکورد جدید مصرف در شبکه برق خوزستان است.

محمود دشت بزرگ  با بیان اینکه این میزان از مصرف در دمای ۵۰ درجه به وقوع پیوسته است، افزود: مصرف هشت هزار و ۸۶۳ مگاوات نسبت به مصرف هشت هزار و ۸۷ مگاوات سال قبل، ۹.۵۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.
وی ادامه داد:  پیک مصرف شبکه برق خوزستان در سال ۱۴۰۱ در ۱۸ مرداد و در دمای ۵۴ درجه با مصرف هشت هزار و ۸۰۶ مگاوات رخ داده که با ثبت مصرف جدید، یک ماه زودتر از موعد و در درجه دمایی کمتر به وقوع پیوسته است.
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه ثبت رکورد جدید مصرف در شبکه برق خوزستان در یک روز تعطیل (جمعه ۱۶ تیرماه) اتفاق افتاده است، بیان کرد: این میزان از مصرف در حالی به ثبت رسیده که ادارات و سازمان‌ها تعطیل بوده و میزان بار مصرفی آن‌ها در شبکه وجود نداشته است.
دشت بزرگ با درخواست از مردم برای رعایت الگوی مصرف برق، تاکید کرد: ۸۳ درصد از مصرف شبکه برق خوزستان مربوط به بخش خانگی به ویژه بار سرمایشی است و ثبت یک رکورد جدید مصرف در روز تعطیل نشان می‌دهد که بخش خانگی بیشترین اثرگذاری را در مدیریت مصرف و پایداری شبکه برق خواهد داشت.
وی با اشاره به پیش‌بینی تداوم وقوع دما‌های ۴۹ درجه و بالاتر، گفت:  اگر مدیریت مصرف برق در بخش خانگی صورت نگیرد ثبت رکورد‌های جدید مصرف و ورود به کانال مصرف ۹ هزار مگاوات دور از انتظار نیست که می‌تواند باعث پرباری و آسیب به تجهیزات شود.
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود:  از مردم درخواست می‌شود با خاموش کردن وسایل غیر ضروری به ویژه کاهش بار سرمایشی در ساعت‌های پیک مصرف، در مدیریت شبکه برق مشارکت فعال داشته باشند.
شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت انتقال برق در ۲ استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.
با توجه به شروع پیک مصرف، روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از مشترکین درخواست می‌کند که برای حفظ پایداری شبکه، با رعایت الگوی مصرف برق، خاموش کردن کولر‌های اضافی، استفاده از روشنایی طبیعی در روز و عدم استفاده از لوازم پر مصرف در ساعت پیک مصرف (۱۱ تا ۱۷ و ۱۸ تا ۲۲) صنعت برق را در خدمت‌رسانی مستمر همراهی نمایند.
پایان گزارش/
4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

سپاه یک نفتکش خارجی را در تنگه هرمز توقیف کرد
تلاش برای حل مشکلات و پیگیری مطالبات مردم
پیروزی رئال مادرید در اولین ال‌کلاسیکوی فصل
وارد مدار شدن طرح آبرسانی به شهرستان رامهرمز
سفر "مورا" به تهران؛ تلاش اروپا برای رساندن آمریکا به تصمیم سیاسی
ترکیب تیم‌های غنا و اروگوئه اعلام شد
ادعای فیلیپین: ایران ۱۸ خدمه نفتکش سنت‌نیکلاس را آزاد کرد
نماینده مجلس: کاهش تورم نیازمند تقویت پیمان‌های پولی است
عید قربان، عید تعبد و بندگی انسان در برابر خدا
رونمایی از کتاب بی آرام در اهواز

سرخط اخبار کل

8630704_505
169777264
10727190_711
1402100914412242129089754
14010115000339_Test_PhotoN
1401063009474229326124124

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *