پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

توانایی صنعت شیلات برای جذب سرمایه گذار و مهار تورم

رئیس سازمان شیلات ایران: صنعت شیلات می‌تواند در حوزه‌های تحول و پیشرفت نقش آفرینی کند و با جذب سرمایه گذاری خواهد توانست در مهار تورم موثر واقع شود.

به گزارشگروه خبری جوانان خوز، سیدحسین حسینی گفت: با توجه به تولید بالا و تنوع و پخت صحیح آبزیان در استان خوزستان، سرانه مصرف آبزیان در استان خوزستان باید به اندازه میانگین سرانه مصرف جهانی برسد.

وی افزود: ظرفیت‌های خوزستان به گونه‌ای است که به تنهایی می‌تواند به اندازه کل کشور در حوزه شیلات تولید داشته باشد، اما هنوز دارای ظرفیت‌های خالی است.

آقای حسینی ادامه داد: صنعت شیلات می‌تواند در حوزه‌های تحول و پیشرفت نقش آفرینی کند و با جذب سرمایه گذاری خواهد توانست در مهار تورم موثر واقع شود.

این مقام مسئول می‌گوید: الزامات و مکانیزم‌های اجرایی جهت سازگاری با شرایط کم آبی مورد بررسی قرار گیرد و با آسیب شناسی کارشناسی و بهره مندی از همه ظرفیت‌ها به سمت پیشرفت و افزایش تولید در واحد سطح عمل کنیم.

رئیس سازمان شیلات ایران در ادامه با اشاره به تهیه اطلس شیلات کشور، اضافه کرد: اطلس شیلات کشور دارای برش استانی و شهرستانی است و شامل موضوعاتی از جمله ترکیب گونه‌ای و تنوع گونه‌ای است که نقشه راهی برای بهره مندی از ظرفیت‌های موجود و ارزیابی مناطق مختلف شیلاتی است.

وی با بیان اینکه در سالی که رونق تولید است و انتظاراتی از بخش‌های تولید و تحول وجود دارد، گفت: مراکز بازسازی ذخایر بسیار مهم است و سیاستگذاری اصلی مبنی بر تغییر رویکرد از مدیریت صرفا دولتی به سمت نظارت دولتی و حاکمیتی و بهره برداری از سوی بخش خصوصی با حفظ کاربری است.

آقای حسینی با اشاره به مصرف سرانه ۱۸ کیلوگرم آبزی در خوزستان، افزود: انتظار داریم که مصرف سرانه استان به میانگین جهانی برسد و با برگزاری جشنواره‌ها ترویج فرهنگ آبزی مصرفی، به کل کشور ترویج شود.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

ممنوعیت خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن
بازدید رایگان از سازه‌های آبی تاریخی شوشتر
رییس اتاق بازرگانی اهواز: هیات‌های تجاری سوریه، عمان و عراق به ایران سفر می‌کنند
ناپدیدشدن امام موسی صدر همواره دستور کار دستگاه دیپلماسی ایران است
صدور مجوز راه اندازی دانشکده پرستاری در مسجدسلیمان
دستگیری حفار غیرمجاز در دزفول
پوشش تحولات اوکراین| نیاز کی‌یف به دریافت حداقل ۳۰۰ سامانه پرتاب موشک چندگانه
جمع آوری سیفون‌های غیر مجاز در شبکه‌های آبیاری میانآب شوشتر
برای نخستین بار سه ماهواره ایرانی با ماهواره بر سیمرغ با موفقیت به فضا پرتاب شد
تعیین تکلیف معوقات مالیاتی "گروه امیرمنصور آریا"

سرخط اخبار کل

10526104_241
9766704_305
IMG_۲۰۲۲۰۷۱۹_۱۸۵۱۱۷
IMG_۲۰۲۲۰۹۰۲_۱۲۴۲۰۷
8593631_576
8589101_344

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *