پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

تلاش میلیونرهای آمریکایی برای تامین وثیقه پرونده ترامپ

منابع آگاه خبر دادند برخی از میلیونرهای جمهوری خواه آمریکایی به دنبال کمک به ترامپ در تامین وثیقه برای پرونده کلاهبرداری و فساد مالی وی هستند.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، سه منبع آگاه به رویترز خبر دادند که برخی از میلیونرهای جمهوری خواه آمریکایی در حال همکاری با یکدیگر برای کمک به دونالد ترامپ در تامین وثیقه ۱۷۵ میلیون دلاری برای پرونده کلاهبرداری و فساد مالی وی هستند.

براساس این گزارش، برخی اهداکنندگان جمهوری خواه بزرگ کمک های مالی به کمپین ترامپ در تلاشند تا این مبلغ وثیقه را برای ترامپ تامین کنند تا اجرای حکم جریمه حدود نیم میلیارد دلاری علیه رئیس جمهور سابق متوقف شود.

روز گذشته یک هیئت تجدیدنظر متشکل از ۵ قاضی حکم دادند که اگر ترامپ ظرف ۱۰ روز بتواند وثیقه ۱۷۵ میلیون دلاری تعیین شده در پرونده کلاهبرداری و فساد مالی خود را تامین کند، اجرای حکم جریمه ۴۶۴ میلیون دلاری صادر شده علیه وی، متوقف خواهد شد.

ترامپ که متهم به دستکاری حساب‌های شرکتش برای دریافت شرایط مالی بهتر از بانک‌ها و شرکت‌های بیمه است به پرداخت ۳۴۵.۸ میلیون دلار محکوم شده است؛ مبلغی که با احتساب سود و جریمه‌های مالی پسرانش به ۴۶۴ میلیون دلار افزایش یافته است.

اما وکلای دونالد ترامپ اعلام کرده‌اند که موکلشان قادر به پرداخت این مبلغ تا پایان ماه مارس، مهلت تعیین شده از سوی دادگاه نیست و همچنین وی نمی‌تواند ضمانت مالی لازم را مبنی بر توانایی پرداخت این جریمه به دادگاه ارائه دهد.

از سویی هیچ شرکت بیمه‌ای حاضر به ارائه تضمین ۱۰۰ درصدی برای چنین مبلغ هنگفتی نشده است. همچنین مشاوران رئیس جمهوری سابق بیش از ۳۰ بار با رد درخواست خود در این زمینه مواجه شده‌اند.

دونالد ترامپ که از این وضعیت دشوار به تنگ آمده با استفاده از عباراتی چون «غیرقانونی، غیر آمریکایی، بی سابقه و عملاً غیرممکن» خشم و نارضایتی خود را از این حکم اعلام کرده است.

او با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی خود این جریمه را «غیرقانونی، غیرآمریکایی، بی‌سابقه» خواند و نوشت که بزرگی آن به نحوی است که پرداختش را برای هر کسب‌وکاری، از جمله «کسب‌وکار موفق» وی غیرممکن می‌کند.

وکلای دونالد ترامپ از دادگاه استیناف خواستند تا ارائه ضمانت مالی برای جریمه تعیین شده را تا تکمیل مراحل رسیدگی به درخواست تجدیدنظر (که ممکن است چندین سال طول بکشد) به تعویق بیاندازد.

این در حالی است که استیون چانگ سخنگوی کمپین ترامپ در این باره گفت: در حال حاضر هیچ تلاش هماهنگی در این باره صورت نگرفته است اما ترامپ پول کافی برای پرداخت کل جریمه صادر شده را دارد.

منبع چهارمی که یکی از دوستان نزدیک ترامپ است اظهار کرد که اطلاعات مستقیم از یک اهداکننده دارد که بیش از ۱۵۰ میلیون دلار را تا پایان هفته برای تامین وثیقه پرونده کلاهبرداری ترامپ اهدا کرده است.

پس از آن ترامپ در جمع خبرنگاران اعلام کرد: من می توانم وثیقه ۱۷۵ میلیون دلاری را به صورت نقدی، اوراق ضمانتی یا اوراق بهادار و یا به هر شکلی که لازم باشد، بسیار سریع پرداخت کنم.

این در حالی است که جزئیات کامل تلاش های صورت گرفته برای کمک به تامین وثیقه پرونده ترامپ از جمله مبلغ پرداخت شده از سوی هر اهداکننده مشخص نشده است.

پیشتر سی ان ان گزارش داده بود در صورتی که ترامپ نتواند جریمه حدود نیم میلیارد دلاری خود را پرداخت کند، ممکن است برخی از املاک او برای جبران بدهی‌ها مصادره شوند. گفته می‌شود عمارت مارالاگوی ترامپ در فلوریدا حدود ۴۶۴ میلیون دلار ارزش دارد و او می‌تواند با فروش آن مبلغ لازم را تهیه کند.

نامزد احتمالی جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ در صورتی خواهد توانست درخواست تجدید نظر خود در این پرونده را به جریان بیندازد که بتواند مبلغ جریمه و یا ضمانت مالی معادل آن را به حساب مرجع قضایی در نیویورک واریز کند. در غیر این صورت قاضی با استفاده از اختیارات قانونی خود می‌تواند حکم به بازداشت اموال و مستغلات او دهد.

در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبروست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات ۲۰۲۰ و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه ۲۰۲۱، نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا.

وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبروست.

اما ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده ها را رد و طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۴ می‌داند.

اگر ترامپ بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، می تواند برای هر گونه اتهام فدرال علیه خود درخواست عفو بدهد.

این در حالی است که در اوایل ماه مارس جو بایدن و دونالد ترامپ موفق به کسب نامزدی دموکرات ها و جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا شدند تا نخستین رویارویی دوباره دو نامزد انتخاباتی در حدود ۷۰ سال اخیر در تاریخ این کشور رقم بخورد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال ۲۰۲۴ برگزار می شود. نتایج نظرسنجی های جدید نشان می دهد رقابت دوباره بین دونالد ترامپ و جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر فشرده و تنگاتنگ است و ترامپ با حدود ۲ درصد در یک رقابت فرضی نسبت به بایدن پیشتاز است.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

بیانیه بسیج: مجازات پشیمان‌کننده در انتظار صهیونیستهاست
پویش نذر قربانی تا عید غدیر در خوزستان
منزوی غزل را از انزوا نجات داد
کشف ۱۴ قبضه سلاح جنگی و شکاری در بندر امام خمینی
محموله ۲۱۳ کیلویی مواد مخدر صنعتی حشیش در آبادان توقیف شد
هشدار پلیس فتا خوزستان در خصوص لینک جعلی سهام عدالت
تغییر زمان فعالیت اتوبوس‌های سازمان اتوبوسرانی اهواز
۲۷ نفر از عناصر تروریستی الشباب در حمله هوایی کشته شدند
رسیدگی به درخواست قضایی ۱۱۳ نفر از مراجعه‌کننده در یک روز
اعلام فعالیت‌های انتخاباتی در صداوسیمای استان خوزستان

سرخط اخبار کل

ساعت-دیواری-ایکیا-PLUTTIS
10239918_834
8562726_927
169618640
169690848
1399092910020928221838934

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *