پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

تاکید استاندار خوزستان بر رعایت عدالت آموزشی در توزیع نیروی انسانی و تجهیزات در سطح مدارس

استاندار خوزستان گفت: مدیران آموزش و پرورش و روسای مناطق باید به موضوع عدالت آموزشی توجه داشته باشند و مدارس خوب و معلمان مجرب در یک نقطه یا مدرسه متمرکز نباشند و همچنین ابزار و تجهیزات آموزشی موجود نیز باید به صورت عادلانه در سطح مدارس توزیع شود.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز ، گردهمایی مدیران آموزش و پرورش خوزستان روز سه شنبه با حضور علی‌اکبر حسینی‌محراب، استاندار خوزستان در سالن همایش‌های شهید هاشمی استانداری برگزار شد.

استاندار خوزستان در این گردهمایی گفت: با پتانسیل هایی که معلمان ما دارند علی رغم کمبودها، مشکلات، شرایط آب و هوایی، میزان حقوق و … باید آدمهای عاشقی باشند که این رسالت بزرگ را به دوش گرفته و به سرمنزل مقصود میرسانند.

وی افزود: هدف آموزش و پروش ما تربیت افراد صالح و شایسته است و مکتب ما اجازه نمیدهد خروجی سیستم تعلیم و تربیت آن افراد ناصالح باشد همچنانکه هر مکتبی در آموزش و پرورش خود افراد را متناسب با همان تفکر تربیت میکنند.

حسینی محراب اظهار داشت: حضور چشمگیر جوانان و نوجوانان در ایام اربعین حسینی نشاندهنده این است که تعلیم و تربیت در کشور در مسیر صحیحی قرار دارد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: طبعا معلمان و کادر آموزشی با توجه به زمان حضور دانش آموزان در مدرسه و دوران ۱۲ ساله تحصیل نقش اساسی و تعیین کننده دارند. نگاه ما به آموزش و پرورش یک نگاه زیربنایی است و جزو وظایف حاکمیت است که برای آموزش و پرورش سرمایه گذاری کند و وزن این سرمایه گذاری با توجه به ماهیت انسان ساز آموزش و پرورش باید بیشتر از بخش‌های دیگر باشد.

حسینی محراب بیان کرد: مدیران آموزش و پرورش و روسای مناطق باید به موضوع عدالت آموزشی توجه داشته باشند و مدارس خوب و معلمان مجرب در یک نقطه یا مدرسه متمرکز نباشند و همچنین ابزار و تجهیزات آموزشی موجود نیز باید به صورت عادلانه در سطح مدارس توزیع شود.

وی ادامه داد: طی سالهای اخیر شرایط کرونا و فضای مجای وظیفه ما را سنگین تر کرده است و خود غربی ها امروز نگران ابعاد منفی این محیط هستند و محدودیت‌هایی برای دانش آموزان وضع کرده اند و ما هم باید به این موضوع توجه کنیم و اجازه ولنگاری فضای مجازی که نتیجه آن انهدام خانواده ها خواهد بود را ندهیم.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: نماد عینی و ملموس عملکرد آموزش و پرورش نتایج کنکور است؛ در رتبه بندی های کشوری در همه حوزه ها خوزستان باید رتبه های اول تا ششم را کسب نماید و مدیری که نتواند به این رتبه برسد مدیر قوی محسوب نمی شود و باید تلاش کنیم با زمان بندی مشخص برنامه های موثری جهت ارتقای آموزش و پرورش استان اجرایی نماییم.

حسینی محراب گفت: ما باید در کنار علم آموزی مسائل پرورشی و استعداد سنجی از دانش آموزان را مد نظر قرار دهیم و در سال دهم تحصیل فرآیند انتخاب رشته با آگاهی و هدفمندی انجام شود و با توجه به اینکه استان ما یک استان صنعتی است و نیاز به نیروی انسانی متخصص در رشته های فنی و حرفه ای دارد لازم است برنامه های متناسب در این زمینه در دستور کار قرار گیرد.

استاندار خوزستان بیان کرد: باید با انجام مطالعات دقیق علل مهاجرت برخی از معلمان شناسایی شود تا از این طریق دردها را بشناسیم و راهکارها را پیدا کنیم و این راهکارها عملیاتی نماییم.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

معنای پیام استاد فاطمی‌نیا دربارۀ مقام حضرت زهرا (س)
درآمد ۸۰۰ میلیون یورویی شرکت فولاد خوزستان در سال ۱۴۰۱
خرید بیشترین میزان کلزای کشور از کشاورزان خوزستان
صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۳۱ خرداد ماه
لیگ ملت‌های والیبال| شکست ایران مقابل تیم قعرنشین/ پایان رؤیای صعود
گرد و غبار و مه، مهمان آسمان خوزستان
تحقق امکان صادرات مستقل نفت فوق سنگین از خوزستان
سرپرست جدید اداره کل تأمین اجتماعی خوزستان منصوب شد
لیز تراس رسما نخست وزیر انگلیس شد
برگزاری سومین سوگواره ملی رسانه‌ای اربعین حسینی

سرخط اخبار کل

1403011812461959129761554
14000211000808_Test_PhotoN
9713968_377
1401030716311855925411394
169581937
10131969_792

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *