پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

تاریخ نخستین جلسه محاکمه ترامپ مشخص شد

یک قاضی آمریکایی، ۱۴ اوت را به عنوان تاریخ نخستین جلسه محاکمه دونالد ترامپ به اتهام نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا تعیین کرد.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، قاضی آیلین کانن،۱۴ اوت(۲۳ مرداد) را به عنوان تاریخ نخستین جلسه محاکمه دونالد ترامپ به اتهام نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا و مانع شدن از اجرای عدالت تعیین کرد.    

این تاریخ در حالی تعیین شد که جک اسمیت بازرس ویژه این پرونده پس از طرح اتهامات جدید علیه ترامپ درباره نگه داری تعمدی اسناد طبقه بندی شده در عمارت مارالاگو در فلوریدا، و ممانعت از اجرای عدالت توسط وی، وعده محاکمه سریع ترامپ را داده بود.

این در حالی است که تاریخ تعیین شده ۹ روز پیش از نخستین مناظره انتخاباتی جمهوری خواهان برای رقابت های ریاست جمهوری است که برای ۲۳ اوت برنامه ریزی شده است.

کارشناسان حقوقی بر این باورند که پیچیدگی‌های نکه داری اسناد محرمانه و طبقه بندی شده، میزانی که تیم حقوقی ترامپ درخواست ها و طرح های دولت پیش از محاکمه را به چالش کشیده و روش مدیریت این جلسه دادگاه توسط قاضی، می‌توانند باعث شود که روند محاکمه با سرعت پیش رود.

این در حالی است که دفتر اسمیت و وکلای ترامپ تاکنون به تاریخ اعلام شده واکنشی نشان نداده اند.

روز گذشته قاضی بروس رینهارت از فلوریدا، حکم داد که وکلای دونالد ترامپ نباید مدارک مربوط به پرونده اسناد طبقه بندی شده را در رسانه‌ها منتشر کرده و یا در اختیار عموم قرار دهند.

در این حکم آمده است: مدارک کشف شده به همراه دیگر اطلاعات بدست آمده درباره این پرونده، نباید بدون اطلاع قبلی یا تایید دادگاه در اختیار عموم قرار گرفته یا در رسانه‌های خبری یا شبکه‌های اجتماعی منتشر شود.

همچنین بر اساس این حکم دونالد ترامپ اجازه در اختیار داشتن نسخه ای از این اطلاعات و مدارک را نداشته و تنها می‌تواند اسناد مربوط به پرونده را تحت نظارت مستقیم مشاور حقوقی و یا یکی از اعضای کارکنان شورای حقوقی، بررسی کند.

چند روز قبل دادگاهی در آمریکا دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور را به ۳۸ مورد از جمله داشتن اسناد طبقه بندی شده محرمانه مرتبط با امنیت ملی در ویلای شخصی اش در فلوریدا متهم کرد.

اسناد محرمانه‌ای که در منزل ترامپ به دست آمده، دربرگیرنده جزئیاتی از توانمندی‌های هسته‌ای یک کشور خارجی نیز است.

ترامپ در جلسه تفهیم اتهام خود درباره این پرونده در شهر میامی ، پس از استماع کیفرخواست ضمن رد تمام این اتهامات، اعلام بی گناهی کرد. وی در این دادگاه محکوم نشد و حتی هیچ وثیقه‌ای برای خروج ترامپ از دادگاه تعیین نشد.

والت نائوتا، متهم دیگر پرونده اسناد محرمانه رئیس جمهور سابق هم ادعای بی گناهی کرد.

اما جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی اظهار کرد مقامات رسمی که موضوعات امنیتی و اطلاعاتی را به اطلاع دونالد ترامپ می رساندند، در بسیاری از پرونده‌ها نمی‌توانستند اسناد طبقه بندی شده و محرمانه را از ترامپ پس بگیرند.

ترامپ در حال حاضر درگیر پرونده دیگری نیز است. پرونده‌ای که در آن متهم به پرداخت حق السکوت ۱۳۰ هزار دلاری به یک بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی شده است.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

ماه شریف رجب و شعبان ماه آمادگی است
افتتاح مدرسه ۶ کلاسه «رویا» در شهرستان گتوند
رونمایی از تمبر یادبود شهدای شاخص خوزستان
بررسی طرح های جهاد آبرسانی در خوزستان
اجرای طرح‌های کاهش آسیب اجتماعی در موسسات فرهنگی خوزستان
معرفی چهره هنر انقلاب اسلامی در خوزستان
آمبولانس، هدیه شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس به بیمارستان امیدیه
ممنوعیت نصب پمپ بر روی کنتور یا شبکه توزیع آب
هشدار نارنجی تقویت سامانه بارشی در ارتفاعات خوزستان
استاندار خوزستان : بانوان به کمک مدیریت استان بیایند

سرخط اخبار کل

10210583_267
IMG_۲۰۲۲۰۶۰۹_۱۱۲۹۳۹
1399020512332310420218114
68665
1401030308475610325379364
1402111214520373729298704

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *