پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

بهسازی ۱۰۵ هکتار از ساحل رودخانه کارون برای شهروندان اهواز

شهردار اهواز : ساحل رودخانه کارون بهترین مکان برای فعالیت‌های تفریحی، تفرجگاهی، فرهنگی و ورزشی است و ۱۰۵ هکتار از ساحل رودخانه کارون در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز ، رضا امینی با اشاره به اجرای طرح باز زنده‌سازی حاشیه کارون اظهار داشت: رودخانه کارون عنصر طبیعی و قلب تپنده اهواز است و باززنده‌سازی حاشیه این رودخانه می‌تواند اهواز را به قطب گردشگری تبدیل کند و ارزآوری خوبی برای شهر داشته باشد. گردشگری، عروس اقتصاد و گل بی‌خار اقتصاد است که خوشبختانه فعالیت‌های فراوانی می‌توان در ساحل رودخانه انجام داد و طبیعتا فعالیت ما در ساحل رودخانه باید به گونه‌ای باشد که تمام ایران و کشور‌های همسایه خواستار استفاده از این فضا با موضوع گردشگری باشند.

شهردار اهواز با بیان اینکه ساحل رودخانه کارون بهترین مکان برای فعالیت‌های تفریحی، تفرجگاهی، فرهنگی و ورزشی است، گفت: ۱۰۵ هکتار از ساحل رودخانه کارون در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

وی در ادامه بیان کرد: یکی از مهم‌ترین راه‌های باززنده‌سازی رودخانه کارون جلوگیری از ورود فاضلاب به آن و همچنین ترمیم و مرمت فضای سبز و ابنیه‌های موجود در حاشیه آن است.

شهردار اهواز با اشاره به گستردگی معضل فاضلاب و دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر رفع این معضل بزرگ با استفاده از منابع صندوق ذخیره ارزی کشور، ادامه داد: درحال حاضر، شهر اهواز به یک کارگاه بزرگ از حیث پروژه فاضلاب و طرح‌های بزرگ و کوچک متعدد مواجه شده و مهم‌ترین و اولویت‌دارترین پروژه شهرداری موضوع نهضت آسفالت است که از مطالبات اصلی مردم شهر به شمار می‌آید.

امینی گفت: با توجه به حجم فعالیت‌ها و البته حجم چالش‌ها، هر میزان در شهر کار کنیم شات مردم را بالاتر برده‌ایم، زیرا اعتقاد داریم مردم اهواز لایق بهترین زندگی هستند و اهواز می‌تواند به زیباترین شهر کشور تبدیل شود.

شهردار اهواز تصریح کرد: اقدامات فراوانی در زمینه رفع گره‌های ترافیکی با ساخت تقاطع‌های هم سطح و غیر هم سطح به خصوص در مناطق محروم در حال انجام و یا برنامه‌ریزی است و خوشبختانه سپاه و قرارگاه خاتم پای بخشی از این فعالیت‌ها هستند تا بتوانیم گره‌های ترافیکی و همچنین مسیر‌ها را کاهش دهیم، کما اینکه اکنون در فلکه دانشگاه شهید چمران و در چارشیر دیگر شاهد ترافیک و مشکل تردد نیستیم و امیدواریم تا اواسط شهریورماه پروژه میدان شهید بندر را به اتمام برسانیم.

وی با اشاره به اینکه استاندار، امام جمعه، نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر در اجرای پروژه‌ها همکاری خوبی با شهرداری داشته‌اند گفت: توجه به اجرای وظایف و مسئولیت‌های اجتماعی یکی از اتفاقات مهم و مثبتی است که می‌بایست در تمامی دستگاه‌ها و شرکت‌های موجود در خوزستان ایجاد شود، کما اینکه شرکت فولاد خوزستان در این زمینه فعالیت خوبی داشته و توانسته با ایجاد تفرجگاه بخشی از جمعیت اهواز را زیرپوشش قرار دهد.

شهردار اهواز گفت: یکی از موضوعاتی که انتظار داریم شهروندان به آن توجه کنند، موضوع جمع‌آوری زباله است، متاسفانه زباله‌ها در طول روز بار‌ها و بار‌ها و در ساعت‌های مختلف توسط شهروندان به بیرون از خانه‌ها گذاشته می‌شوند، این موضوع باعث چند باره کاری و تحمیل هزینه‌ها بر دوش شهرداری شده است، انتظار داریم شهروندان در این زمینه ساعت مشخصی را برای بیرون گذاشتن زباله‌ها که تعیین شده را رعایت کنند، تا با صرفه‌جویی در هزینه‌ها به مسائل عمرانی بپردازیم.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

برگزاری کارگاه آموزشی خبرنویسی و مهارت های ارتباطی در شهرستان مسجدسلیمان
ضرورت تحویل سلاح های غیر مجاز
فصل برداشت خرما از نخلستان‌های کرخه
وثیقه ۳۰۰ میلیارد تومانی "اکبر طبری" برای آزادی
مژده وزیر نیرو به مردم/ اقدام ویژه‌ای در صنعت برق در راه است
دومین نشست کمیته فنی گندم آرد و نان به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان
نماینده مردم اهواز در مجلس: طرح بزرگ آبرسانی غدیر به‌زودی افتتاح می‌شود
صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه ۳۰ خرداد ماه
خط حزب‌الله ۴۰۷| قلّه پاسداری
بسیج رسانه | پیوند بین رسانه و صنعت باید برقرار گردد

سرخط اخبار کل

10201045_569
8711232_511
1402072613555473428591324
1402041617423075727905254
14000826092510557240661310
13990504000648_Test_PhotoN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *