پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

بلومبرگ: اوکراین در انتظار کمک‌های بیشتر از آمریکا نباشد

نشریه بلومبرگ گزارش داد ممکن است آمریکا تا اواسط ماه آینده میلادی، کمک‌های جدید به اوکراین ارسال نکند.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، نشریه بلومبرگ به نقل از چند قانون گذار آمریکایی گزارش داد ممکن است اوکراین تا اواسط ماه آینده میلادی یعنی ماه دسامبر و حتی بیشتر از این مدت زمان، کمک های جدیدی از سوی آمریکا دریافت نکند.

این قانون گذاران افزودند زودترین زمانی که کنگره می تواند کمک های جدید به اوکراین را تصویب کند، اواسط ماه دسامبر است.

بلومبرگ تصریح کرد سناتورهای هر دو حزب در حال کار بر روی توافق نامه ای در روزهای پیش رو در مورد یک بسته کمکی هستند، در حالی که سوخت، تسلیحات و مهمات در اوکراین رو به اتمام است.

این نشریه خاطرنشان کرد به بن بست رسیدن کمک ها برای اوکراین در مقابله با تهاجم روسیه، نشان دهنده بروز شکاف در این مورد است.

این در حالی است که در اواسط ماه اکتبر، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته بود که اگر عرضه تسلیحات غربی متوقف شود، اوکراین یک هفته هم دوام نخواهد آورد. وی تلفات اوکراین در ضد حمله را هشت برابر بیشتر از ارتش روسیه تخمین زده و اشاره کرد که نیروهای نظامی روسیه در حال بهبود موقعیت خود در کل خطوط تماس در منطقه درگیری هستند.

همچنین دنیس شمیگال، نخست وزیر اوکراین شب گذشته اعلام کرد که ۱.۱ میلیارد دلار – دقیقاً همان مقداری است که مقامات کی‌یف انتظار دارند به عنوان وام برای پرداخت‌های اجتماعی از بانک جهانی دریافت کند. به گفته وی، اوکراین به جذب پول از شرکا ادامه می‌دهد.

روزنامه “وال استریت ژورنال” نیز روز جمعه به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که بودجه وزارت دفاع ایالات متحده برای خرید تسلیحات برای کی‌یف و تکمیل ذخایر آن در حال ته کشیدن است.

به گفته منابع خبری، پنتاگون در حال حاضر حدود ۵ میلیارد دلار برای ادامه دادن تسلیحات به اوکراین در اختیار دارد، اما صندوق دیگری که برای تکمیل ذخایر تسلیحات خود در نظر گرفته شده است به ۱.۱ میلیارد دلار کاهش یافته است. این نشریه افزود: این بدان معناست که بودجه وزارت دفاع ایالات متحده رو به اتمام است.

در اوایل روز جمعه، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده مجبور شد لایحه مربوط به تأمین مالی دولت این کشور را بدون اختصاص بودجه ای برای کمک به اوکراین با هدف جلوگیری از تعطیلی دولت فدرال امضا کند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

آغاز عملیات ساخت کتابخانه عمومی در شوش
نخستین نشست شورای عالی اشتغال به ریاست رییس جمهور برگزار شد
راه‌اندازی سیستم‌های انتقال پرظرفیت مخابراتی در سه شهر خوزستان
واکنش وزارت خارجه آمریکا به لوایح ضد ایرانی تندروها در کنگره
تهدیدات رژیم صهیونیستی را از مبدا جمهوری اسلامی پاسخ می‌دهیم
شناسایی پیکر سردار شهید اسماعیل لجم اورک
مرتضوی: تعهدات مالی ۱۷ سفر استانی رییس‌جمهور انجام شد
بازداشت زمین خواران ماهشهر
پذیرش مقاله علمی-پژوهشی یکی از نخبگان ورزشی ایران-خوزستان در کنگره بین‌المللی تربیت بدنی و علوم ورزشی با میزبانی آنتالیا
دستگیری شیاد سایبری در خوزستان

سرخط اخبار کل

9598526_477
168836948
1401013104094832825169574
1401011414504350525078024
169989256
10994348_861

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *