پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

برخورد جدی و قانونی با عوامل آلاینده داخل و خارج شهر‌ها در خوزستان

استاندار خوزستان: با عوامل آلاینده داخل و خارج شهر‌ها برخورد جدی و قانونی می‌شود و درصورت رفع نکردن مشکل، باید تغییر کاربری داده شود.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز، علی اکبر حسینی محراب در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه خوزستان گفت: طبق بررسی‌های اعلام شده محیط زیست، پارسال ۷۸ روز هوای پاک و ۱۴۹ روز هوای ناسالم داشتیم، این در حالی است که آلودگی‌ها و مشکلات تنفسی علاوه بر دستگاه گوارش و کبد، اثر روانی بسیار مخربی دارند.

وی بر رعایت موارد زیست محیطی در انجام فعالیت‌های بخش خصوصی، دولتی و عمومی تاکید کرد و افزود: برخورد جدی با عوامل ایجاد آلاینده داخل و خارج شهر‌ها برخورد جدی ضروری است و در صورت تداوم آلودگی، واحد‌های متخلف تعطیل شوند.

حسینی محراب ادامه داد: سال‌ها برای رفع مشکلات زیست محیطی به صنایع آلاینده مهلت داده شد، ولی اقدام عملی انجام نشد، باید در یک بازه زمانی مشخص نسبت به حل مشکلات اقدام شود در غیر این صورت تغییر کاربری شوند.

استاندار خوزستان تاکید کرد: باید جلوی آلودگی رودخانه‌ها گرفته شود و از همه توان دستگاه‌های اجرایی استفاده شود.

نماینده عالی دولت در خوزستان در خصوص تعداد روز‌های با هوای سالم گفت: باید تلاش کنیم سال آینده تعداد روز‌های با هوای پاک به درصد قابل قبولی برسد و نفت، نیشکر، شهرداری، بیمارستان‌ها، آبفا و آب و برق به گونه‌ای عمل کنند تا در برنامه ۳ یا ۴ ساله، وضعیت سلامت و هوای استان بهبود یابد.

وی بروز آلودگی‌ها در استان را غیر قابل قبول عنوان و اضافه کرد: اگر نتوانیم آلاینده‌ها را کاهش و در عوض تعداد روز‌های سالم کم شود با فاجعه روبه‌رو خواهیم شد، همانطور که باید تولید افزایش یابد، سلامت روح و روان نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

لزوم نظارت بر فعالیت دستگاه‌ها و صنایع خوزستان

علی اکبر حسینی محراب انجام نظارت‌های لازم بر فعالیت دستگاه‌ها و صنایع را ضروری دانست و گفت: باید بی‌رحمانه با واحد‌های آلاینده برخورد و افکار عمومی برای سلامت جامعه توجیه شوند.

وی با بیان اینکه در خصوص سلامت جامعه کوتاه نمی‌آییم، افزود: دستگاه‌های مختلف اگر تاکنون در این خصوص کوتاهی کردند نیز باید از مردم عذرخواهی کنند.

حسینی محراب به مدیران حوزه‌های صمت، انرژی، آبفا و کشاورزی تاکید کرد با مردم صحبت کنند و آنها را توجیه کنند؛ مروجان کشاورزی به روستاییان آموزش دهند تا از آتش‌سوزی کاه و کلش جلوگیری کنند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه فلر‌های نفتی باید توسط اداره کل استاندارد بررسی شوند، ادامه داد: با وجود تحریم‌های ظالمانه باید برخی اقدامات را با حداقل‌ها به سرانجام برسانیم.

وی می‌گوید: همه موارد مورد نظر باید رصد شوند تا آلودگی در پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و… به ویژه در زمینه دفع زباله‌های بیمارستانی به حداقل برسد.

حسینی محراب با بیان اینکه باید در فرجه زمانی مشخص فکری برای ساماندهی شبکه فاضلاب شود، اضافه کرد: فاضلاب بیمارستان‌ها نباید وارد رودخانه شود و به طبیعت ضربه بزند؛ حتما باید به سیستم تصفیه مجهز شوند.

لزوم اقدام شهرداری‌ها برای جداسازی زباله‌ها و پسماند

نماینده عالی دولت در خوزستان، گفت: شهرداری‌ها برای جداسازی زباله‌ها و پسماند صنعتی اقدام و از این طریق درآمدزایی کنند.

وی می‌گوید: سوختن زباله، دستگاه تنفسی را دچار آسیب می‌کند است که این موضوع نیز باید مدیریت شود، بنابراین پیشنهادات محیط زیست دنبال شود و جایی که نیازمند مطالعات بیشتر است با همکاری پژوهشگران اقدام شود.

برخورداری خوزستان از ظرفیت‌های زیست محیطی و اقتصادی

مهرداد نیکو، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان گفت: استان خوزستان از ظرفیت‌های زیست محیطی مانند تالاب‌ها و رودخانه‌ها برخوردار است که جزو استان‌های منحصر بفرد کشور است و از ظرفیت‌های اقتصادی ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: اگر جمع‌آوری گاز‌های همراه نفت کنترل نشوند بر سلامت و محیط زیست تاثیر نامطلوبی خواهد گذاشت.

نیکو با بیان اینکه منابع آلاینده خوزستان به منابع ثابت و متحرک تقسیم می‌شوند، ادامه داد: در تهران بیشتر منابع آلاینده‌ها، متحرک ولی در خوزستان ثابت هستند که مدیریت آن نیازمند الگوی خاصی است.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

اعزام گروه‌های جهادی در مدارس شادگان
معرفی حریفان و برنامه تیم‌های والیبال نشسته ایران در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو
نتایج صلاحیت‌های داوطلبان مجلس خبرگان ابلاغ شد
تحقق ۷۰ درصدی در عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب ماهشهر
شعر ؛ «شب سیاه»
اعتیاد عامل رکود اجتماعی و تهدیدی جدی برای سلامت جامعه
جزئیات برنامه وزارت راه برای رفع دغدغه رهبری در حوزه مسکن
جشن پیروزی جبهه مقاومت در بهبهان
مشت آهنین پلیس در مقابله با هنجارشکنان
درمان التهاب و اضمحلال شبکیه چشم با روش‌های نوین

سرخط اخبار کل

9567463_982
8527741_304
8594657_221
170625871
170118556
P-IMG-20220416-WA0043

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *