پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

انتشار «مرد ابدی»؛ روایتی خواندنی از زندگی شهید طهرانی مقدم

«مرد ابدی» روایتی مستند از زندگی شهید حسن طهرانی مقدم به‌قلم معصومه سپهری برای اولین‌بار در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شد.

به گزارش گروه فرهنگی جوانان خوز ، کتاب «مرد ابدی»؛ روایتی مستند از زندگی پدر موشکی ایران، شهید والامقام سردار حسن طهرانی مقدم به‌قلم معصومه سپهری از سوی انتشارات تسنیم و با همکاری انتشارات شهید کاظمی منتشر و برای نخستین‌بار در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شد. این اثر فاخر حاصل تلاش ۱۳ساله سپهری است که با سبکی جدید در خاطره‌نگاری جنگ نوشته شده است.

سپهری که پیش از این با آثاری چون «لشکر خوبان» و «نورالدین پسر ایران» میان مخاطبان شناخته شده است، در اثر جدید خود ضمن روایت زندگی شهید طهرانی مقدم، به مجاهدت‌های این دانشمند برجسته در حوزه فناوری‌های هوافضا و ابتکارات او در پایه‌گذاری صنعت موشکی در ایران و طراحی موشک‌های مختلف پرداخته است.

کتاب , حسن طهرانی‌مقدم , کتاب «مرد ابدی» ,

نگاه جامع نویسنده به بخش‌های مختلف زندگی شهید طهرانی مقدم سبب شده است «مرد ابدی» از وجوه مختلف نظامی، اجتماعی و فرهنگی برای مخاطب و به‌ویژه نسل جوان، اثری خواندنی و کاربردی باشد.

سپهری در مقدمه خواندنی کتاب به کوششی پیوسته و مداوم در تکمیل این اثر اشاره کرده است، کتابی که در ابتدا بیم نوشتنش را داشت و قلم را در پرداختن به زندگی آن مرد بزرگ، ناتوان و الکن می‌دید، پس از کسب اجازه از شهید، جان گرفت و به‌مدد یاران شهید، پس از ۱۳ سال کوشش بی‌دریغ به ثمر نشست.

کتاب , حسن طهرانی‌مقدم , کتاب «مرد ابدی» ,

“ظاهراً همه کسانی که می‌توانستند نقشی در خلق این کتاب داشته باشند، مهیای همکاری بودند: خانواده شهید مقدم، خانواده من، دوستان، همرزمان و فرماندهی محترم هوافضای سپاه، اما من نیاز به اذن و عنایت اول شخص این کار هم داشتم. برای اولین‌بار، پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۱ به زیارت مزار پاک شهید حسن طهرانی مقدم در قطعه ۲۴ بهشت زهرا سلام الله علیها مشرف شدم. آنجا تا امروز، نقطه اتکای من در همه سختی‌ها، آسانی‌ها و تنهایی‌ها بود و هست”… .

کتاب , حسن طهرانی‌مقدم , کتاب «مرد ابدی» ,

نویسنده در طول این مدت با افراد مختلف گفت‌وگو کرده و روایت‌های متعدد را بر حسب موضوع مشترک کنار یکدیگر آورده است؛ کاری زمان‌بر و طاقت‌فرسا که تنها با صبوری و یاری طلبیدن از شهدا می‌توانست به سرانجامی چنین شیرین ختم شود. او در مقدمه کتاب می‌نویسد: “«مرد ابدی» روایتی مستند از زندگی شهید عزیز ما، سردار حسن طهرانی مقدم در دستان شماست. این کتاب سه‌جلدی، ماحصل بیش از ۵۰۰ ساعت مصاحبه با ۱۸۰ نفر از راویان محترم از مقاطع مختلف زندگی حاج حسن، بیش از ۱۰۰ ساعت فایل صوتی و تصویری از اسناد تصویری خود شهید و همراهانشان، بیش از ۵۰۰ صفحه سند مکتوب اعم از دست‌نوشته، نامه و یادداشت‌های افراد مهم در رابطه با شهید عزیزمان می‌باشد.

از دیگر مزیت‌های «مرد ابدی» ارائه ۸۰۰ قطعه عکس از شهید طهرانی مقدم، شهدای پادگان مدرس و… است که به‌منظور تکمیل روایت‌ها به فصول مختلف ضمیمه شده است.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در خوزستان
راهکار جدید فرانسوی‌ها برای کشاندن هواداران به ورزشگاه+عکس
رییس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه:
صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه ۲۱ تیر ماه
بانک‌ها در حد توان موظف به ارائه تسهیلات و وام به واحدهای تولیدی و صنعتی هستند
جزئیات جدید از احکام متهمان پرونده متروپل
استقرار نیروهای امدادی و خدماتی در مسیرهای پرحادثه
نائب قهرمانی ورزشکاراستان درمسابقات موتورکراس کشور
ضرورت توجه به محتوای کتب درسی در تحقق سند تحول بنیادین
نحوه ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲

سرخط اخبار کل

تعبیر-خواب-غرق-شدن
169517357
10953989_157
what-is-fiber-optic-600x338
1401021813064799125283324
9982790_803

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *