پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

امیرعبداللهیان: خبرهای خوبی در چارچوب همکاری‌های اقتصادی با کشورهای خلیج فارس داریم

وزیر امور خارجه کشورمان پس از رایزنی‌های خود در چهار کشور حاشیه جنوبی خلیج فارس گفت: در چارچوب همکاری‌های اقتصادی و تجاری خبرهای خیلی خوبی را در آینده برای ملت عزیزمان و ملت های این چهار کشور خواهیم داشت.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدارها و رایزنی‌های خود در چهار کشور حوزه خلیج فارس گفت: همکاری های جمهوری اسلامی ایران با کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس وارد یک فصل نوینی شده است. ما در یکایک این کشورها موضوعات دوجانبه را در دستورکار جدی خودمان قرار دادیم.

وی ادامه داد: با هریک از این کشورها درباره رفع موانع و تسهیل همکاری های اقتصادی، تجاری، گردشگری، علمی و فناوری و سایر حوزه‌های مورد علاقه بحث و تبادل نظر داشتیم. در عین حال پیگیری توافقات رئیس جمهور محترم و مقامات عالی عمان و قطر در دستورکار دو مقصد اول ما بود.

امیرعبداللهیان افزود: از جمله موضوعاتی که در هر چهار کشور با مقامات عالی این کشورها دنبال کردیم مسئله ایرانیان مقیم این کشورها است. برخی از مشکلات در خصوص فعالیت و حضور ایرانیان در کشورهایی مثل کویت و امارات وجود دارد که اتفاق نظر داشتیم که بایستی به سرعت از طریق تشکیل کمیته کنسولی این مشکلات حل و فصل شود.

وزیر خارجه با اشاره به همکاری‌های منطقه‌ای گفت: در خصوص همکاری منطقه‌ای بین کشورهای حاشیه شمالی و جنوبی خلیج فارس ایده تشکیل مجمع گفتگو و همکاری‌های منطقه‌ای مطرح شد و مورد استقبال یکایک این چهار کشوری که سفر کردیم قرار گرفت.

وی افزود: ما در شهریور ماه سال جاری به ابتکار دبیرکل سازمان ملل اولین نشست وزرای خارجه همسایه هشت کشور را داریم. یعنی کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس به اضافه ایران و عراق.

امیرعبداللهیان ادامه داد: با مقامات عالی و با همتایان خودم در این چهار کشور اتفاق نظر داشتیم که لازم است ما این ابتکار دبیرکل را به فال نیک بگیریم. در عین حال در هر یک از کشورها از جمله موضوعات مورد توجه ما مباحث فرهنگی، دیپلماسی عمومی هم قرار گرفت اما در چارچوب همکاری‌های اقتصادی و تجاری خبرهای خیلی خوبی را در آینده برای ملت عزیزمان و ملت های این چهار کشور خواهیم داشت.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

رئیس جمهور: مبارزه با فقر و فساد، خواست رهبری است
بیانیه | ملت موقع شناس صف خود را از اغتشاش‌گران جدا و چهره ضد امنیتی آنان را افشا کردند
رقابت شطرنج باز خوزستان درامارات
بازدید مسوولان مناطق نفت‌خیز از پروژهای ورزشی دزفول
۹ مهرماه یادآور شکست تلخ دشمن در حمیدیه
شناسایی پیکر مطهر دو شهید دفاع مقدس دزفول پس از ۴۱ سال
زینب کبری (س)؛ الگوی زن «نه شرقی نه غربی»
حبیبی: احتمال تغییر در لیست فدراسیون فوتبال وجود دارد
افزایش تولید متانول کشور با طرح پتروالفین ماهشهر
نمایش موشک هایپرسونیک «فتاح» و کروز «پاوه» سپاه در رژه نیروهای مسلح

سرخط اخبار کل

9982416_400
9182277_132
1401071421360758926207094
8579728_727
1400051316222174123314914
1400031822441848422936314

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *