پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

امضای توافق نیمه‌رساناها میان آمریکا و ویتنام در همسایگی چین

در میانه تنش‌ها بین واشنگتن و پکن بر سر مجموعه‌ای از مسائل، آمریکا یک توافق در زمینه نیمه‌هادی‌ها و مواد معدنی با ویتنام امضا کرد.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا امروز یکشنبه توافقی در زمینه نیمه‌هادی‌ها و مواد معدنی با ویتنام منعقد کرد و این در شرایطی است که ایالات متحده راهبردی جنوب شرقی آسیا خود را با هدف تقابل با چین و روسیه به بالاترین سطح دیپلماتیک خود رسانده است.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا و ویتنام برای کمک به گسترش ظرفیت در بین شرکای قابل اعتماد، یک توافق در زمینه زنجیره‌های تامین نیمه‌هادی امضا کردند.

در این بیانیه آمده است: یادداشت همکاری جدید امضا شده در زمینه زنجیره تامین نیمه هادی، این مشارکت دوجانبه را برای گسترش ظرفیت اکوسیستم نیمه هادی در ویتنام در حمایت از صنعت ایالات متحده، رسمی خواهد کرد.

به عنوان یک کشور کلیدی در راهبرد واشنگتن برای تقابل با چین در زمینه‌های زنجیره‌های تامین، آمریکا ماه‌ها به دنبال بالا بردن سطح روابط خود با ویتنام بود.

بایدن پس از نشست هانوی به خبرنگاران گفت: شراکت با ویتنام بخشی از تلاش دولت است تا به شرکای خود در اقیانوس آرام و به جهان نشان دهیم که ایالات متحده یک کشور اقیانوس آرام است و به جایی نمی‌رود.

با اینحال رئیس جمهور آمریکا از برقراری تماس‌ها در عالی ترین سطح بین مقام‌های واشنگتن و پکن گفت که نشان از حفظ کانال ارتباطی بین دو کشور است.

بایدن به خبرنگاران گفت: تیم من، کارکنان من هنوز با افراد و کابینه رئیس جمهور شی دیدار می‌کنند. من امروز در هند با نفر دوم او دیدار کردم.

لی چیانگ نخست وزیر چین در نشست گروه ۲۰ در دهلی نو پایتخت هند شرکت کرده بود در حالیکه شی جین‌پینگ از حضور در نشست سران خودداری کرد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

راهیابی دانش آموزان خوزستانی به مسابقات قرآن، عترت و نماز کشور
دستگاه قضایی با کسانی که امنیت مردم را سلب می‌کنند با قاطعیت برخورد می‌کند
مهار آتش سوزی در بیشه زار‌های زاویه مشعلی دزفول
رئیسی: دشمنان مسلمانان و رژیم صهیونیستی؛ تنها مخالفان توسعه همکاری‌های ایران و عربستان
عاقبت تلخ هورالعظیم در تالاب بین‌المللی شادگان تکرار می‌شود؟
لزوم معرفی ظرفیت‌های گردشگری شادگان
حفاظت از سایت باستانی کول‌فرح در گرو تقویت سیستم مانیتورینگ
کشت برنج در حوزه سد کرخه ممنوع است
افزایش نظارت بر وضعیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌ ها
حفاری و تکمیل ۱۹۵ حلقه چاه نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی

سرخط اخبار کل

10305997_339
10150108_755
1100-جلد-کتاب-به-پایگاه-های-بسیج-استان-خوزستان-اهدا-شد
1435241311-parsnaz-com
۰۹-۴۰-۱۷-311149_495
3525304

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *