پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

افزایش ۶۱ درصدی سود دهی فولاد اکسین خوزستان

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان از افزایش ۶۱ درصدی سوددهی این شرکت در فصل بهار امسال نسبت به دوره مشابه سه سال اخیر خبر داد.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز، علی محمدی اظهارکرد: فولاد اکسین پس از سه سال با کسب رکورد‌های تولیدی، به افزایش سود ۶۱ درصدی در سه ماهه نخست سال جاری دست یافت.

وی همچنین به مقایسه سود این شرکت در خردادماه امسال نسبت به مدت مشابه سال پیش پرداخت و گفت: فعالیت‌های تولیدی فولاد اکسین خوزستان در این دوره زمانی با افزایش ۱۳۹ درصدی نسبت به پارسال همراه بود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به برنامه بودجه این واحد تولیدی بیان داشت: تاکنون با گذشته سه ماه از سال جاری، سود به دست آمده این شرکت نسبت به برنامه ریزی بودجه امسال ۲۵ درصد افزایش داشته است.

محمدی با تاکید بر اینکه روند سودآوری فولاد اکسین همواره با تلاش مجموعه کارگران و بدنه کارشناسی این شرکت ادامه دارد افزود: ۸۰ درصد سبد محصولات این واحد صنعتی به تولید ورق‌های با ارزش افزوده اختصاص دارد که علاوه بر مصارف داخلی، در توسعه تجارت خارجی و ارز آوری برای کشور نقش تاثیرگذاری دارد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان از برنامه ریزی‌های این واحد صنعتی به منظور تکمیل زنجیره ارزش و تحقق ظرفیت اسمی تولید خبر داد و گفت: طرح توسعه مجتمع فولادی اکسین خوزستان را با جدیت دنبال خواهیم کرد تا روند سودآوری هرچه بیشتر و ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار در استان با شتاب ادامه یابد.

محمدی همچنین با اشاره به آمار‌ها حوزه بهره برداری شرکت فولاد اکسین خوزستان بیان کرد: این واحد صنعتی در سه ماهه نخست امسال بهترین عملکرد در آماده بکاری عملیاتی، بهترین رکورد توقفات فنی و کمترین توقفات اضطراری خط تولید را داشته است.

وی آماده بکاری عملیاتی خطوط تولید فولاد اکسین را یکی از شاخص‌های سوددهی و افزایش تولید عنوان کرد و گفت: برابر با اعلام سازنده مجموعه صنعتی فولاد اکسین (شرکت دانیلی ایتالیا) استاندارد آماده بکار بودن خطوط تولیدی می‌بایست ۷۲ درصد باشد؛ اما با انجام کنترل‌های مستمر، شرایط آماده بکاری عملیاتی فولاد اکسین خوزستان بیش از ۹۵ درصد برآورد شده که بالاتر از استاندارد‌های جهانی است.

تولید بی سابقه در بهار ۱۴۰۲ نسبت به سه سال گذشته

محمدی در خصوص عملکرد فولاد اکسین خوزستان در تولید ورق‌های فولادی خاطر نشان کرد: تناژ اسلب تولیدی در فصل بهار بالغ بر ۲۲۵ هزار تن بوده که در سه سال اخیر بی سابقه است، همچنین بیش از ۹۸ درصد تولیدات ورق‌های API و آلیاژی خاص با ارزش افزوده بالا بوده است.

وی افزود: فولاد اکسین خوزستان یکی از شرکت‌های سرآمد در صنعت فولاد کشور بوده که با تولید انبوه ورق‌های عریض فولادی استحکام بالا در اجرای پروژه‌های ملی به خوبی نقش آفرینی می‌کند.

بر اساس این‌گزارش، ظرفیت تولید اسمی این شرکت سالانه یک میلیون ۵۰ هزار تن محصول است

میزان ورق تولیدی مطابق سبد طراحی شده برای شرکت فولاد اکسین در سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۶۳۳ هزار ۵۱۵ تن بوده است.

فولاد اکسین خوزستان تولیدکننده انواع ورق‌های فولادی عریض و آلیاژی خاص با استحکام بالا است که با استفاده از فناوری‌های خاص صنعت فولاد کشور تأمین نیاز‌های صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و دریایی است.

۴۰ درصد از سهام فولاد اکسین متعلق به گروه ملی صنعتی فولاد ایران از شرکت‌های زیرمجموعه بانک ملی، ۳۰ درصد متعلق به شستا از زیر مجموعه تامین اجتماعی و ۳۰ درصد دیگر از سهام این شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است.

محصولات این شرکت به بازار‌های تجاری ۱۸ کشور از سه قاره دنیا صادر می‌شود.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

ورود ۱۴ فروند کشتی حامل کالای اساسی به بندر امام خمینی
شناسایی پیکر مطهر دو شهید دفاع مقدس دزفول پس از ۴۱ سال
بازرسی از ۱۰ نانوایی در شوشتر
بررسی مشکلات محلات کم برخوردار اهواز با حضور وزیر کشور
دستور رئیس جمهور به رئیس بنیاد شهید و وزیر بهداشت برای تأمین نیازهای درمانی جانبازان
شکست غیر قابل جبران رژیم صهیونیستی در عملیات طوفان الاقصی
رشد ۲۲ درصدی خدمات یکپارچه فنی و ویژه به چاه‌های نفت و گاز
وزیر کشور: تسهیلات ویژه برای زلزله‌زدگان خوی در نظر گرفته می‌شود
دربی در بی زمینی!
درگذشت مادر شهید مشکی زاده در دزفول

سرخط اخبار کل

1401120816155231927140884
IMG_۲۰۲۲۰۴۰۴_۱۸۲۰۱۱
10431997_472
10150147_926
9663008_888
10314313_465

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *