پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

افزایش بیمه رایگان سلامت از ۳ دهک به ۵ دهک نخست درآمدی

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان جزئیات اضافه شدن ۲ دهک درآمدی چهارم و پنجم به بیمه سلامت رایگان کشور را تشریح کرد.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز ، رضایی در خصوص اضافه شدن دو دهک دیگر به جمعیت بیمه سلامت رایگان در کشور گفت: به استناد بند الف ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه و قوانین بودجه سنواتی طی ۲ سال گذشته؛ ۳ دهک مشمول بیمه رایگان شدند. این سه دهک از ابتدای سال گذشته توسط وزارت تعاون، رفاه و کار اجتماعی دهک‌بندی شده و سپس به ما معرفی می‌شوند تا تحت پوشش بیمه رایگان قرار گیرند. در حال حاضر بالغ بر ۹.۵ میلیون نفر در سه دهک نخست درآمدی نخست تحت پوشش بیمه رایگان قرار دارند.

وی افزود: سازمان بیمه سلامت ایران در راستای تسهیل و تامین پوشش بیمه همگانی پیشنهاد داد که دهک‌های بیشتری مشمول بیمه رایگان شوند که بر این اساس هیئت محترم وزیران طی هفته گذشته مصوبه‌ای را به تصویب رساندند که دو دهک به مجموع دهک‌های قبلی اضافه شود تا به این صورت از این به بعد ۵ دهک نخست درآمدی تحت پوشش بیمه رایگان قرار گیرند.

او ادامه داد: بر این اساس قریب به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در گروه دهک ۴ و ۵ به جمعیت بیمه رایگان کشور اضافه شدند. پیش از این دهک درآمدی ۴ می‌بایست ۱۰ درصد مبلغ حق بیمه سالانه و دهک درآمدی پنجم نیز ۲۰ درصد از حق بیمه یک میلیون و چهارصد و سی وپنج هزار و دویست تومانی مصوب برای سال جاری را پرداخت می‌کردند.

مدیرکل بیه سلامت عنوان کرد: همچنین میزان مشارکت در پرداخت حق بیمه دهک‌های ۶ تا ۹ نیز کاهش یافت. بر همین اساس از این پس میزان پرداختی دهک ششم از ۳۰ درصد به ۲۰ درصد، پرداختی دهک هفتم از ۴۰ درصد به ۳۰ درصد و پرداختی دهک هشتم از ۶۰ درصد به ۴۰ درصد و پرداختی دهک نهم از ۸۰ درصد به ۵۰ درصد کاهش یافت. میزان پرداختی حق بیمه دهک دهم نیز بدون تغییر باقی مانده است.

وی درباره مجموع بیمه شدگان بیمه سلامت در خوزستان، گفت: در قالب صندوق بیمه روستائیان، عشایر و ساکنین شهر‌های زیر ۲۰ هزارنفر جمعیت حدود ۱ میلیون ۴۰۰ هزار بیمه شده رایگان داریم. در صندوق بیمه ایرانیان حدود ۶۰۰ هزار نفر تحت پوشش این صندوق می‌باشند، در صندوق کارکنان دولت نیز حدود ۲۵۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه قرار دارند و در صندوق سایر اقشار شامل خانواده معظم شهدا، جانبازان، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)، طلاب حوزه‌های علمیه و اتباع هستند حدود ۱۵۳ هزار نفر تحت پوشش قرار دارند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

تشییع پیکر مطهر مادر شهیدان مهتدی در اهواز
ششمین فراخوان عمومی دوره‌های آموزشی معارف انقلاب اسلامی
قانون برنامه هفتم به‌زودی به دولت ابلاغ می‌شود
«واقعه طبس»؛ درسی برای متجاوزان و عبرتی برای متوکلان
رییس سازمان انرژی اتمی: دست ایران در مذاکرات پُر است
صفحه نخست روزنامه‌های یک شنبه ۱۶ مهر ماه
ممنوعیت خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن
انصراف از کتاب سال و پاسخ دبیرخانه جایزه
ضربه وزارت اطلاعات به ۲۳ شبکه از عوامل اخلالگر بازار ارز/ ۷۱ نفر بازداشت شدند
خوزستان، شادمان در سالروز میلاد امام هادی (ع)

سرخط اخبار کل

IMG_20240406_155750_631-1024x683
8583602_341
8863143_749
9959318_783
10147562_891
170610734

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *