پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

اعلام آمادگی یکی از بزرگترین شرکـت‌های توزیع برق دنیا برای همکاری با صنعت برق ایران

رئیس پژوهشگاه نیرو گفت: صنعت برق ایران و صنعت برق روسیه ظرفیت‌های بسیاری برای همکاری‌های مشترک دارند و پتانسیل‌های فراوان فناورانه و صنعتی حوزه صنعت برق ایران، فضا را برای این همکاری‌های مشترک مهیا می‌سازد.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز، مجید عمیدپور، رئیس پژوهشگاه نیرو در نشست با مدیران ارشد شرکت بهره‌برداری و نظارت بر شبکه برق روسیه به توانمندی صنعت برق کشور برای صدور فناوری‌های موجود اشاره کرد و گفت: پژوهشگاه نیرو به عنوان مرکز تحقیقاتی وزارت نیرو علاقه‌مند به همکاری مشترک با این شرکت است.

وی افزود:  صنعت برق ایران و صنعت برق روسیه ظرفیت‌های بسیاری برای همکاری‌های مشترک دارند و پتانسیل‌های فراوان فناورانه و صنعتی حوزه صنعت برق ایران، فضا را برای این همکاری‌های مشترک مهیا می‌سازد.

همچنین در این نشست، “کریل اوسینتسو” مدیر دپارتمان بومی‌سازی و همکاری با تولیدکنندگان تجهیزات شبکه برق روسیه (روستی) و سرپرست تیم مذاکره‌کننده، به آمادگی شرکت روستی برای همکاری دوجانبه با صنعت برق ایران درخصوص ارتباط شبکه برق ایران با روسیه، خطوط انتقال فشار بالا تا سطح ولتاژ ۷۶۵ کیلوولت، آزمایشگاه‌های فشار قوی و طراحی خازن‌های سری اشاره کرد و در این خصوص تشکیل کارگروه هماهنگی برای آغاز همکاری‌های دوجانبه را خواستار شد.

وی اظهار داشت: در بازدیدهایی که از امکانات و توانمندی‌های دانشی و کارخانجات تولید قطعات و تجهیزات صنعت برق در ایران داشتیم، هر لحظه شاهد یک کشف مثبت از توانمندی ایران در این زمینه‌ها بودیم.

وی تاکید کرد: تولیدکنندگان روسیه که در حوزه مشابه قرار دارند می‌توانند موارد بسیاری از تولیدکنندگان ایرانی بیاموزند.

کریل اوسینتسو عنوان داشت: ۹۰ درصد مجموعه شبکه انتقال و توزیع برق روسیه تحت کنترل، نظارت و بهره‌برداری مرکز تحقیقات روستی است و شرکت روستی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های انتقال و توزیع برق دنیا است.

وی تصریح کرد: وسعت شبکه توزیع و انتقال کشور روسیه که توسط شرکت روستی تحت کنترل، نظارت و بهره‌برداری است، نیازمند قطعات و تجهیزات است، بر همین اساس علاقه‌مند به همکاری با مراکز تحقیقاتی و شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات و قطعات در کشور ایران هستیم.

مقام ارشد هئیت اعزامی روسی گفت: طی این بازدیدها به عمق مکانیزه شدن و بومی‌سازی تجهیزات صنعت برق ایران که تقریبا به عدد ۱۰۰ درصد رسیده است، پی بردیم که این به نوبه خود نشان‌دهنده همکاری موفق بخش دولتی و خصوصی و بخش‌های علمی و پژوهشی شرکت‌های ایرانی در این حیطه بوده که باعث این عمق از کیفیت شده است.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

تقدیر سران عشایر عرب از امدادگران متروپل
سردار زاهدی از فرماندهان سپاه قدس به شهادت رسید
زارعی: امیدوارم هیئت رئیسه AFC به مصوبه غیرمنصفانه رأی ندهد
بیانیه مشترک رؤسای جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه
صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه ۱۳ تیر ماه
برپایی اردوی علمی فرهنگی و جهادی بانوان در شوشتر
اردوی راهیان پیشرفت مهم‌ترین طرح اوقات فراغت در شادگان
عصبیت‌های قومی بار دیگر گلوی «وطن فارسی» را خواهد فشرد
نمایندگان مجلس از سپاه برای پرتاب ماهواره ثریا قدردانی کردند
اطلاعیه قطع گاز در بهبهان

سرخط اخبار کل

10960014_710
1401071011071597926183424
1403022212004072430013554
EA68688D-328D-49B5-AB1D-B566217402B4-1280x720
8581950_751
9649501_222

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *