پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

اعطای تسهیلات به دانش بنیان های کشور برای جذب نیروی انسانی

مدیرکل پارلمانی صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد ریاست جمهوری: شرکت‌های دانش بنیان برای جذب نیروی انسانی تسهیلات با نرخ ۲ درصد و تا سقف ۹ میلیارد ریال دریافت می‌کنند.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز، مهدی خالقی در جریان سفر خود به خوزستان در دیدار با مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان با بیان اینکه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار و تحقق اهداف کاری این شرکت‌ها است بیان کرد: یکی از برنامه‌های صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد ریاست جمهوری حضور در مناطق و استان‌های کم برخوردار محروم کشور است تا زمینه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان فراهم و از این ظرفیت بیش از پیش در حوزه تولید و اشتغال استفاده شود.

 

وی گفت: عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات تکلیفی ضعیف است، بانک‌ها بر اساس دستور مقام معظم رهبری برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان باید تعامل بهتری را با این مجموعه‌ها داشته باشند.

خالقی با بیان اینکه ۵۰ هزار میلیارد ریال برای پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان از سوی این صندوق در نظر گرفته شده است اظهارکرد: ۷۵ خدمت مالی در قالب پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌شود و انتظار داریم که شرکت‌های دانش بنیان بهترین عملکرد و فعالیت را برای ایجاد اشتغال و کمک به بخش تولید داشته باشند.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان نیز در این نشست با اشاره به لزوم حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: ۳۶ شرکت دانش‌بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مستقر هستندکه حمایت از آنان می‌تواند موجب ارتقا کیفیت سطح تولید شود.

علی مهدی پور ادامه‌داد: مشاوران توسعه فناوری شرکت شهرک‌های صنعتی و فن‌بازار منطقه‌ای استان، تعداد ۱۵ شرکت مستعد دانش‌بنیانی را شناسایی کردند، استعدادیابی دیگر شرکت‌های فناور و ارائه مشاوره به آن‌ها برای اخذ تاییدیه دانش‌بنیانی در دستور کار شهرک است.

وی افزود: پیشنهاد می‌شود برای تشریح و پیگیری حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی، نشست‌هایی به صورت جداگانه با همکاری فن بازار منطقه‌ای خوزستان و صندوق پژوهش و فناوری استان با شرکت‌های فناور استانی و صنایع بزرگ برگزار شود.

۱۱۰ شرکت دانش بنیان در خوزستان وجود دارد که از این تعداد ۳۰ شرکت صنعتی فناورانه هستند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

بازداشت قاتل فراری در شوشتر پس از ۲ سال
خرید بیش از ۲۶ هزار تن کلزا در خوزستان
وزارت نیرو | مسیر رشد بانوان متخصص مهیا است
توقیف خودرو حامل چوب قاچاق در شوش
شهنازیاری: تعطیلی مسابقات آسیایی یعنی مرگ فوتسال بانوان
نائب قهرمانی ورزشکاراستان درمسابقات موتورکراس کشور
تقدیر امام جمعه موقت اهواز از اجرای طرح میان مدت آبرسانی غدیر
«در طلب کوی دوست» منتشر شد
رسانه‌هایی که فقر را به جای بازنمایی، نهادینه می‌کنند
مختومه شدن بیش از ۲۴ هزار پرونده قضایی در خوزستان

سرخط اخبار کل

1402062817384038028373524
169890725
9644732_653
10131481_719
IMG_۲۰۲۳۱۱۱۸_۲۰۱۹۰۵
11041690_779

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *