پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

اعزام نمایندگان خوزستان به مسابقات قرآن کشور

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه خوزستان از آغاز فرآیند اعزام نمایندگان استان خوزستان جهت شرکت در چهل‌وششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از هشتم آذرماه جاری خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگی جوانان خوز ،جلیل سرخی با بیان اینکه فرآیند اعزام نمایندگان استان جهت شرکت در چهل‌وششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از هشتم آذرماه آغاز می‌شود، گفت: در ابتدا چهار گروه تواشیح استان خوزستان در تاریخ هشتم آذرماه به محل مسابقات اعزام می‌شوند. پس از پایان مسابقات رشته هم‌خوانی و هم‌سرایی، نمایندگان استان در رشته‌های آوایی از ۱۲ آذرماه به محل مسابقات عزیمت می‌کنند.

وی ادامه داد: به‌منظور برگزاری کارگاه آماده‌سازی قاریان و حافظان قرآن برای شرکت در مرحله نهایی چهل‌وششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ما اعلام آمادگی کرده‌ایم، اما باید این افراد هم تمایل به شرکت در این کارگاه را داشته باشند، چراکه سال گذشته کارگاه آماده‌سازی را برگزار کردیم، اما زیاد از آن استقبال نشد.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه خوزستان بیان کرد: براساس اعلام مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در گروه آقایان و در رشته ترتیل دو نفر، رشته قرائت دو نفر، رشته حفظ کل دو نفر، رشته حفظ ۲۰ جزء عدم کسب حد نصاب امتیاز، رشته دعاخوانی یک نفر، رشته اذان بدون سهمیه و در گروه بانوان در رشته ترتیل دو نفر، قرائت چهار نفر، حفظ کل یک نفر، حفظ ۲۰ جزء یک نفر، رشته دعاخوانی دو نفر، در مرحله نهایی این دوره از مسابقات قرآن کریم حضور دارند.

سرخی گفت: چهار گروه نورالزهرا، نورالهدی و آل یاسین در گروه آقایان و نورالزهرا در گروه بانوان نمایندگان استان خوزستان در این دوره از مسابقات هستند.

یادآور می‌شود، چهل‌وششمین مسابقات سراسری قرآن از ۹ آذرماه به میزبانی شهر بجنورد استان خراسان‌شمالی برگزار می‌شود. این دوره از مسابقات در ایام فاطمیه (س) از ۹ تا ۱۲ آذرماه ابتدا در بخش نغماتی آن شامل تواشیح، اذان و اجرای گروه‌های هم‌خوانی و هم‌آوایی اجرا و در ادامه ۱۲ تا ۱۸ آذرماه رقابت‌های بخش قرائت آوایی شامل قرائت تحقیق و ترتیل، حفظ اجزاء و حفظ کل قرآن برگزار می‌شود.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

تامین رایگان کتب درسی برای ۱۰۰ هزار دانش آموز خوزستانی
استاندار خوزستان: اجرای یک میلیون هکتار طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری به استان اختصاص یافت
بهره برداری از طرح روشنایی محور کنارگذر شوشتر
استاندار: اختصاص سهم دولت از درآمد نیشکر به خوزستان
پیام تسلیت رهبرمعظم انقلابی در پی درگذشت عالم پر تلاش، خدوم و بصیر حجت‌الاسلام سید محسن شفیعی
ضرورت نگاه حرفه ای به روابط عمومی در صنعت آب و برق
رئیسی: کوچکترین خطایی از صهیونیست‌ها سر بزند، در مرکز رژیم صهیونیستی پاسخ خواهیم داد
تغییر زمان فعالیت اتوبوس‌های سازمان اتوبوسرانی اهواز
واکنش کاخ سفید به تمدید ۲ روزه آتش بس بین حماس و اسرائیل
جریان ورود کالاهای اساسی به کشور با بهترین شکل در حال انجام است

سرخط اخبار کل

10300943_115
1401041910112479225656614
4587684
سیدمحمدنبی+موسوی+فرد+
1401091017102267126571803
1403022212004072430013554

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *