پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

احساس درونی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در روز ورود حضرت امام خمینی به کشور

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب احساس درونی خود در روز ورود حضرت امام خمینی(ره) به کشور را این‌گونه بیان کرده‌اند: روز ورود امام همه خوشحال بودند، می‌خندیدند. بنده از نگرانی بر آنچه که برای امام ممکن است پیش بیاید، بی‌اختیار اشک می‌ریختم و نمی‌دانستم که برای امام ممکن است چه پیش بیاید؛ چون یک تهدیدهایی هم وجود داشت.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی احساس درونی خود در روز ورود حضرت امام خمینی (ره) به کشور را در سخنرانی‌هایی عنوان کرده‌اند.

ایشان فرمودند: روز ورود امام همه خوشحال بودند، می‌خندیدند. بنده از نگرانی بر آنچه که برای امام ممکن است پیش بیاید، بی‌اختیار اشک می‌ریختم و نمی‌دانستم که برای امام ممکن است چه پیش بیاید؛ چون یک تهدیدهایی هم وجود داشت. بعد رفتیم وارد فرودگاه شدیم. با آن تفاصیل امام وارد شدند. به‌مجرد اینکه آرامش امام ظاهر شد، نگرانی‌ها و اضطراب ما به‌کلی برطرف شد. یعنی امام با آرامش خودشان به بنده و شاید به خیلی‌های دیگر که نگران بودند، آرامش بخشیدند.

رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: وقتی‌که بعد از سال‌های متمادی، امام را من زیارت می‌کردم آنجا، ناگهان خستگیِ این چندساله مثل اینکه از تَنِ آدم خارج می‌شد، احساس می‌شد که همه آن آرزوها مجسم شده در وجود امام و با کمال صلابت و با یک تحقق واقعی و پیروزمندانه، اینجا درمقابل انسان تبلور پیدا کرده است. ۶۲/۱۰/۲۴

ایشان گفتند: در واقع «فَاِذا دَخَلتُموهُ فَاِنَّکم غالِبونَ» با ورود امام همان مطلبی که خدای متعال به اصحاب موسی فرمود، در مورد اصحاب امام بزرگوار ما تحقق پیدا کرد. وقتی وارد شد، خدای متعال غلبه را ثبت کرد و تمام شد. ۷۵/۱۱/۱۲

ماجرای اولین دیدار آیت‌الله خامنه‌ای و امام پس از سالها دوری در روز دوازدهم بهمن۵۷

حضرت آیت الله خامنه ای ماجرای نخستین دیدارشان را با امام پس از سال دوری اینگونه روایت کرده‌اند: «ما در ستاد استقبال، در دبستان علوی نشسته بودیم. یک وقت امام از در پشت دبستان علوی وارد دبستان شدند. حدود ساعت ۱۰:۳۰ شب بود. چند ساعتی ایشان در منزل یکی از بستگانشان استراحت کرده بودند و برگشته بودند به این‌جا و شب را در آن‌جا گذراند. من با این‌که در فرودگاه، امام را زیارت کرده بودم، اما نزدیک نرفته بودم چون خیلی شلوغ بود و ایشان هم خسته بودند، نمی‌خواستم کمک به مزاحمت ایشان کرده باشم. آن‌جا از نزدیک امام را زیارت کردیم.»

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

اجرای حکم قصاص قاتل ستوانیکم شهید سجاد دالمن
اجرای طرح مردم یاری در منطقه محروم ماهشهر
قطع دست دلالان حوزه کشاورزی از واحد‌های تولید به مصرف
ابراز ناخرسندی روسیه از ارمنستان و جمهوری آذربایجان
رشد ۶.۷ برابری اجاره بها در ۸ سال؛ اجاره‌نشین‌ها را چطور می‌شود دوباره خوش‌نشین کرد؟
کاهش آمار بازماندگی از تحصیل در مقطع متوسطه در خوزستان
محکومیت ۱۴۰ میلیارد ریالی نانوایان متخلف در خوزستان
دستگیری شکارچیان دراج در شوشتر
انجام ۲۳۰ دیدار مردمی با نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری
صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۳ خرداد ماه

سرخط اخبار کل

10300745_297
9954803_750
9776601_620
1401072419203618326259034
9968452_273
9427547_154

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *