پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

اجرای طرح اشتغالزایی و توانمندسازی معتادان بهبود یافته در اهواز

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از اجرای طرح اشتغالزایی و توانمندسازی معتادان بهبود یافته در کمپ‌های ترک اعتیاد اهواز خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگی جوانان خوز، مجید منادی با اشاره به اجرای طرحی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، اشتغالزایی و آموزش معتادان متجاهر بهبود یافته با حمایت این اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و موسسه فرهنگی “پرواز روح و جان” به عنوان یک نهاد مردمی اشاره کرد و گفت: در گام نخست آغاز این طرح، ۱۰ فرد رها یافته از اعتیاد مشغول به کار شدند.

وی با بیان اینکه این موسسه با رویکرد مقابله با آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد فعالیت می‌کند و جامعه هدف آن به طور ویژه توانمندسازی معتادان متجاهر بهبود یافته از بند اعتیاد است، افزود: این موسسه فرهنگی و مردمی قصد دارد تا با همکاری دستگاه‌های دولتی در گام‌های بعدی تعداد بیشتری از بهبود یافتگان را مشغول به کار کند.
منادی به حمایت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق تبصره ماده ۱۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و ادامه داد: مقابله و کاهش آسیب‌های اجتماعی از وظایف معاونت فرهنگی این اداره کل به شمار می‌رود که تلاش ما در این رابطه حمایت از نهاد‌های مردمی برای مقابله با این آسیب‌ها بوده که فعالیت موسسه فرهنگی “پرواز روح و جان” نمونه موفقی از این همکاری است.
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان قرار گرفتن نهاد‌های مردمی و دستگا‌های دولتی در کنار یکدیگر را عامل مهم و تاثیرگذار در مقابله با آسیب‌های اجتماعی دانست و اضافه کرد: تلاش‌های سپاه حضرت، ولی عصر (عج) به منظور اختصاص فضا برای آموزش و اشتغالزایی معتادان متجاهر، دادگستری استان و دیگر نهاد‌های متولی و همکار قابل قدردانی است.
پارسال یکهزار و ۲۸۱ معتاد متجاهر با حکم قضایی در مراکز اقامتی و درمانی زیر نظر بهزیستی خوزستان پذیرش و از خدمات این مراکز بهره‌مند شدند و در ۳ ماه اول امسال  نیز ۱۲۰ معتاد متجاهر جمع آوری و در مراکز اقامتی بهزیستی خوزستان پذیرش شده اند.
پایان گزارش/
4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

آغاز مرمت ساباط معین‌التجار اهواز
تیم ملی والیبال ایران از سد استرالیا گذشت
پیگیری مشکلات منطقه کم برخوردار کوی سیاحی اهواز
پیام تبریک استاندار خوزستان به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد امام حسن مجتبی (ع) و برگزاری آئین “گرگیعان”
زندگی نامه شهید سیدجاسم نوری
بازگشت طلایی حسن یزدانی؛ پادشاه به پاریس رسید؟
مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی خوزستان منصوب شد
دعوت بانوان خوزستان به تیم ملی فوتبال کشور
چگونگی بهره‌برداری قدرت‌های بزرگ از سازمان‌های جاسوسی و اطلاعاتی
برگزاری نشست وزیران امورخارجه ایران، ترکیه، روسیه و سوریه؛ بزودی

سرخط اخبار کل

10176421_917
1401012622213131125139404 (1)
1811719
thm_8539941_121
8631009_256
169692245

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *