پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

ابراز ناخرسندی روسیه از ارمنستان و جمهوری آذربایجان

روسیه امروز به طور جداگانه به اظهارات جمهوری آذربایجان در مورد انتخابات محلی در مناطق اوکراینی اعتراض و ارمنستان را متهم به صدور بیانیه‌های «غیرقابل قبول» کرد.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز چهارشنبه اعلام کرد که مسکو به علت اظهارات باکو در مورد انتخابات محلی برگزار شده در «مناطق جدید» روسیه اعتراض کرده است.

زاخارووا همچنین ارمنستان را به طرح اظهارات «غیرقابل قبول و آسیب زا» متهم کرد که به چشم اندازهای توافق صلح بین ایروان و باکو بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ آسیب می‌زند.

چند روز پیش جمهوری آذربایجان بیانیه‌ای را منتشر کرد و در آن انتخابات برگزار شده در مناطق اوکراینی که روسیه سال گذشته به خاک خود ضمیمه کرده را «ساختگی» خواند. اشاره باکو به انتخابات در چهار منطقه دونتسک، لوگانسک، زاپوریژیا و خرسون دارد که هفته گذشته توسط روسیه برگزار شد.

در بیانیه جمهوری آذربایجان آمده است که رای گیری روسیه در مناطقی که به صورت بین‌المللی به عنوان بخشی از اوکراین شناخته می‌شود، برگزار شد و بنابراین به لحاظ قانونی باطل است.
زاخارووا به خبرنگاران گفت که روسیه یک اعتراض دیپلماتیک کرده زیرا این اظهارات برای مسکو غیرقابول قبول است و با ماهیت روابط بین دو کشور تطابق ندارد.

وی اضافه کرد: ما از این حقیقت پیروی می‌کنیم که باکو باید با تمامیت ارضی کشورمان با همان احترامی برخورد کند که از ما انتظار دارد، زمانیکه موضوع تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان در میان است.

تنش‌های بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در هفته گذشته بالا گرفته است و ایروان باکو را متهم کرده که در حال تدارک حمله‌ای به ارمنستان است.

ارمنستان روسیه را متهم کرده که در حفاظت از ارمنستان در برابر آنچه «تهاجم‌های» باکو خوانده، شکست خورده است.
زاخارووا در این مورد هم گفت که اظهارات اخیر ارمنستان یک ماهیت غیردوستانه داشته و در حال آسیب زدن به فرایند صلح در قره باغ است.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

تامین و توزیع تجهیزات مدارس شادگان با همت خیران
سرپرست شرکت آبفا کلان‌شهر اهواز به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر
۲۷ نفر از عناصر تروریستی الشباب در حمله هوایی کشته شدند
خوزستان نماد همدلی و همبستگی همه ملت ایران
رتبه نخست خوزستان برای آبرسانی به روستا‌ها در کشور
خوزستان میزبان نمایشگاه بین المللی ادوات و ماشین آلات کشاورزی
قانون برنامه هفتم به‌زودی به دولت ابلاغ می‌شود
اجرای طرح آبرسانی کشاورزی در ایذه
بهره مندی روستائیان بدون مسکن در کشور از زمین‌های ۹۹ ساله
درخواست وزیر علوم از رئیس جمهور برای بسترسازی اجرای مدل دانشگاه امام حسین در آموزش عالی

سرخط اخبار کل

10260736_621
48315_148
10233205_213
9787451_516
169926394
11013054_459

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *