پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

آغاز جشنواره فجر چهل و دوم با “دروغ‌های زیبا”/ پوستر جشنواره فیلم فجر رونمایی شد

مراسم قرعه کشی زمان اکران فیلم‌های چهل و دومین جشنواره فیلم فجر در هتل پارسیان اوین آغاز شد.

به گزارش گروه فرهنگی جوانان خوز ، مراسم قرعه‌کشی چینش فیلم‌های راه یافته به چهل و دومین جشنواره فیلم فجر از دقایقی پیش با حضور مجتبی امینی دبیر جشنواره، عوامل تولید فیلم‌ها و اهالی رسانه در هتل پارسیان اوین آغاز شد.

براساس برنامه‌ریزی انجام شده، قرار است زمان نمایش فیلم‌های جشنواره در برج میلاد مشخص شود.

در ابتدای این مراسم مجتبی امینی صحبت کرد و گفت: چشم به هم زدیم و یک سال گذشت و جشنواره فجر به دوره چهل و دوم رسید. خوشحالم که امسال قسمت شد خانواده محترم سینما گردهم بیایند و جشن بگیرند تا فصل جدیدی از تولیدات سینما را ببینیم.‌

وی اضافه کرد: امسال جشنواره پرشور، پررنگ و پررونقی خواهیم داشت و آثار مختلفی را با مضمون‌های جذاب و دیدنی خواهیم دید. این اتفاق را مدیون همه دست اندرکاران سینمای ایران هستیم که برای سینما زحمت میکشند و در سختی‌های مختلف در طول سال می‌جنگند تا آثاری خلق شود که در دهه فجر انقلاب روی پرده برود.

او با اشاره به ارسال ۱۰۶ فیلم جهت حضور در جشنواره فجر امسال گفت: امسال شرایط انتخاب به واسطه حضور ۱۰۶ اثری که ارسال شده بودند، کمی سخت بود و آثار پررونقی را داشتیم. با ۲۲ فیلم در بخش سودای سیمرغ و ۱۲ فیلم در بخش نگاه نو حضور خواهیم داشت. همچنین ۴ فیلم انیمیشن هم داریم. برخی فیلم‌ها نتوانستند به جشنواره راه پیدا کنند. من حس آنها را میتوانم درک کنم اما شرایط ایجاب میکند که از ۱۰۶ فیلم، ۳۳ فیلم در جشنواره حضور داشته باشند. در همینجا باید از همه عزیزان تشکر کنم که تا تمام وجود جنگیدند و فیلم ساختند، اما فیلمشان انتخاب نشد. امیدوارم کارهای جدیدی را در سال‌های آینده بسازند و به نمایش بگذارند.

او گفت: به صاحبان آثار که در این مراسم حضور دارند خیر مقدم میگویم و برایشان آرزوی موفقیت دارم. امروز اولین برنامه فصل جدید جشنواره چهل و دوم است. از همه دوستان ستاد هم تشکر میکنم.

دبیر جشنواره چهل و دوم گفت: مالک این جشنواره خانواده سینما است و به عنوان یک امانت بر دوش ما قرار دارد و به دیگران منتقل خواهد شد.

در ادامه این مراسم از پوستر چهل و دومین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد.  این پوستر شامل یک سرو به همراه ۴۲ سیمرغ است.

حمیدرضا بیرقی طراح این پوستر است؛ او در سخنانی کوتاه گفت: این پوستر شامل ۴۲ سیمرغ به همراه یک سرو است. همانطور که می‌دانید سرو نماد مقاومت، ایستادگی و آزادی است. در طول برگزاری ۴۱ دوره این جشنواره اتفاقات مختلفی رخ داده است و بارها تا مرز کمرنگ شدن رفته اما باز هم با ایستادگی برگزار شده است. حتما چراغ این جشنواره تا سالها روشن خواهد ماند.

جشنواره فیلم فجر , سینما , فیلم ,

امسال قرعه کشی فیلم ها توسط پیشکسوتان سینما انجام خواهد شد.

فیلم سینمایی «شور عاشقی» به کارگردانی داریوش یاری قرعه‌ای بود که توسط وی انتخاب شد. براساس قرعه این فیلم در روز جمعه ۲۰ بهمن ماه سانس سوم روی پرده می‌رود.

بهرام عظیمی دومین قرعه یعنی فیلم سینمایی «بی بدن» به کارگردانی مرتضی حسینعلی زاده را بیرون کشید. این فیلم سینمایی روز جمعه ۱۳ بهمن ماه در سانس سوم به نمایش درمی‌آید.

انیمیشن «رویا شهر» به کارگردانی محسن عنایتی سومین قرعه ای بود که بیرون آمد. این انیمیشن روز دوشنبه ۱۶ بهمن در سانس چهارم در برج میلاد رونمایی خواهد شد.

جمشید مجد وفایی برای بیرون کشیدن چهارمین قرعه روی صحنه دعوت شد. او فیلم سینمایی «قلب رقه» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور را بیرون کشید و طبق قرعه، این اثر روز شنبه ۱۴ بهمن ماه در سانس سوم روی پرده می‌رود.

علی اعلایی قرعه بعدی را برای فیلم سینمایی «آبی روشن» به کارگردانی بابک خواجه پاشا را بیرون کشید تا این اثر سینمایی در روز پنجشنبه ۱۹ بهمن سانس دوم به نمایش دربیاید.

اصغر شاهوردی قرعه ششم را از گوی بیرون آمد تا فیلم سینمایی «آغوش باز» به کارگردانی  بهروز شعیبی در روز یکشنبه ۱۵ بهمن سانس سوم در برج میلاد روی پرده برود.

یونس صباحی فیلم سینمایی «شمشیر و اندوه» به کارگردانی مشترک عماد رحمانی و مهرداد محرابی را بیرون کشید؛ این اثر در روز سه شنبه ۱۷ بهمن ماه سانس سوم روی پرده خواهد رفت.

در بخش دیگری از مراسم قرعه کشی چهل و دومین جشنواره فیلم فجر، مهین نویدی به عنوان یکی دیگر از پیشکسوتان سینمای ایران روی صحنه دعوت شد. براساس قرعه انتخابی وی، فیلم سینمایی «ملکه آلیشون» به کارگردانی ابراهیم نوآور محمد روز چهارشنبه ۱۸ بهمن در سانس دوم اکران خواهد شد.

فیلم سینمایی «مجنون» به کارگردانی مهدی شامحمدی قرعه دیگری بود که توسط اسحاق خانزادی از گوی بیرون کشیده شد. این فیلم سینمایی روز شنبه ۱۴ بهمن ماه در سانس اول روی پرده می‌رود.

فیلم سینمایی «شکار حلزون» به کارگردانی محسن جسور در روز جمعه ۲۰ بهمن ماه در سانس اول رونمایی می‌شود.

نصرت کریمی برای بیرون کشیدن قرعه بعدی روی صحنه دعوت شد. براساس قرعه بیرون کشیده شده، فیلم سینمایی «میرو» به کارگردانی حسین ریگی در روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه سانس دوم در خانه جشنواره به نمایش درمی‌آید.

فریده ذاکری فیلم سینمایی «ساعت جادویی» به کارگردانی محمدعلی بصیری نیک را از گلدان بیرون کشید. این اثر سینمایی روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه در سانس چهارم به نمایش درمی‌آید.

محسن روزبهانی برای برداشتن قرعه بعدی روی صحنه آمد. او فیلم سینمایی «دروغ‌های زیبا» به کارگردانی مرتضی آتش زمزم را بیرون کشید. این فیلم در سانس نخست، روز پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه روی پرده می‌رود تا آغازگر جشنواره باشد.

عزت الله علیزاده قرعه مربوط به فیلم سینمایی «احمد» به کارگردانی امیرعباس ربیعی را بیرون کشید. این فیلم سینمایی روز پنجشنبه ۱۲ بهمن در سانس دوم به نمایش درمی‌آید.

کاوه ایمانی نیز برای انجام قرعه کشی روی صحنه آمد؛ او فیلم سینمایی «دو روز دیرتر» به کارگردانی اصغر نعیمی را بیرون کشید؛ این اثر سینمایی در روز پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه در سانس سوم روی پرده می‌رود.

محمد محمدی قرعه دیگر فیلم ها را بیرون کشید تا فیلم سینمایی «معجزه پروین» به کارگردانی محمدرضا ورزی در روز سه شنبه ۱۷ بهمن ماه در سانس چهارم به نمایش دربیاید.

عزت الله رمضانی فر نیز قرعه مربوط به فیلم سینمایی «تمساح خونی» به کارگردانی جواد عزتی را بیرون کشید. این فیلم سینمایی روز جمعه ۱۳ بهمن ماه در سانس اول رونمایی می‌شود.

فیلم سینمایی «دست ناپیدا» به کارگردانی انسیه شاه حسینی قرعه بعدی بود که بیرون کشیده شد. این اثر سینمایی در روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه سانس اول به نمایش درمی‌آید.

وحید رونقی نیز برای قرعه کشی دعوت شد. براساس قرعه کشی انجام شده، فیلم سینمایی «نپتون» به کارگردانی محمد ابراهیم غفاریان روز سه شنبه ۱۷ بهمن ماه در سانس دوم رونمایی خواهد شد.

علی الهیاری قرعه انیمیشن «ببعی قهرمان» ساخته حسین صفار زادگان و میثم حسینی را بیرون کشید. این اثر سینمایی در سانس چهارم روز پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه در برج میلاد رونمایی می‌شود.

مهسا ملک‌زاده نیز قرعه فیلم سینمایی «صبح اعدام» به کارگردانی بهروز افخمی را بیرون کشید. این فیلم سینمایی روز دوشنبه ۱۶ بهمن ماه سانس دوم اکران خواهد شد.

سیمون سیمونیان دیگر فردی بود که برای انجام قرعه کشی دعوت شد. وی قرعه فیلم سینمایی «شه‌سوار» به کارگردانی حسین نمازی را بیرون کشید تا این اثر سینمایی در روز شنبه ۱۴ بهمن ماه سانس دوم به نمایش دربیاید.

علیرضا احمدی کیا نیز قرعه فیلم سینمایی «نبودنت» به کارگردانی کاوه سجادی حسینی را بیرون کشید. این فیلم در روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه سانس سوم روی پرده می‌رود.‌

فیلم سینمایی «صبحانه با زرافه‌ها» به کارگردانی سروش صحت نیز در روز شنبه ۱۴ بهمن سانس چهارم به نمایش درمی‌آید.‌ بهروز صادقی قرعه این فیلم را بیرون کشید.

سجاد رضایی مقدم از اهالی رسانه نیز قرعه مربوط به فیلم سینمایی «پرواز ۱۷۵» به کارگردانی محمدحسین حقیقت را بیرون کشید تا این فیلم سینمایی در روز جمعه ۱۳ بهمن ماه در سانس چهارم در برج میلاد به نمایش درمی‌آید.

براساس قرعه، فیلم سینمایی «پرویز خان» به کارگردانی علی ثقفی نیز در روز جمعه ۲۰ بهمن ماه در سانس دوم به نمایش درمی‌آید.

مرتضی یراق بافان دیگر چهره ای بود که برای انجام قرعه کشی دعوت شد. وی فیلم سینمایی «ظاهر» به کارگردانی حسین عامری را بیرون کشید. این اثر سینمایی در روز پنجشنبه ۱۲ بهمن‌ماه سانس چهارم رونمایی خواهد شد.

رائد فرید زاده مسئول بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر قرعه فیلم سینمایی «نوروز» به کارگردانی سهیل موفق را بیرون کشید. این فیلم سینمایی در روز پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه سانس سوم روی صحنه میرود.

او پس از انجام قرعه کشی درخصوص بخش بین‌الملل توضیح داد و گفت: بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر از ۱۷ بهمن ماه آغاز خواهد شد و در روزهای آینده فیلم‌های بخش اصلی جشنواره اعلام می‌شود. باید بگویم که امسال فیلم‌های خوب زیاد داریم.‌

علی رستگار نیز قرعه فیلم سینمایی «تابستان همان سال» به کارگردانی محمود کلاری را بیرون کشید این فیلم سینمایی در روز جمعه ۱۳ بهمن ماه سانس دوم رونمایی خواهد شد.

فیلم سینمایی «باغ کیانوش» به کارگردانی رضا کشاورز نیز در روز پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه سانس اول به نمایش درمی‌آید.

علیرضا رحیم بصیری از فعالان رسانه‌ای قرعه فیلم سینمایی «آپاراتچی» به کارگردانی قربانعلی طاهرفر را بیرون کشید تا این فیلم در روز دوشنبه ۱۶ بهمن ماه سانس اول به نمایش درآید.

علی بختیان نیز فیلم «آسمان غرب» به کارگردانی محمد عسگری و تهیه‌کنندگی حبیب والی‌نژاد را به قید قرعه انتخاب کرد. این فیلم چهارشنبه ۱۸ بهمن در سانس اول نمایش داده می‌شود.

بابک بیات نیز قرعه مربوط به فیلم سینمایی «بهشت تبهکاران» را بیرون کشید تا این اثر سینمایی در دوشنبه ۱۶ بهمن ماه سانس سوم به نمایش دربیاید.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

جهان سیاست | آغاز نشست مجمع عمومی سازمان ملل برای تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر
دستگیری 6 نفر از عاملان تیراندازی در شهرستان کارون
پیشرفت ۶۱.۵ درصدی طرح جامع فاضلاب اهواز
آبرسانی به روستاهای خوزستان در سال ۱۴۰۱
افزایش تعداد عناوین چاپ شده، حق‌التالیف اهالی قلم را کاهش می‌دهد
اطلاعیه امنیتی| اعلام حمایت قاطع جامعه‌ی اطلاعاتی کشور
بیانیه دانشگاه هنر درباره عملیات "وعده صادق"
۳۰درصد کتاب‌های کتابخانه عمومی شهید هاشمی اهواز طعمه حریق شدند
راه‌اندازی دانشکده پرستاری ماهشهر
مراکز درمانی خوزستان آماده برای مقابله با گرما

سرخط اخبار کل

8604701_964
8613726_426
9881153_865
9960838_968
9548253_177
1403020712261347129887984

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *