پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

۳ فینالیست برای ایران؛ محمدیان حریف ستاره بحرینی نشد

در پایان کشتی‌های نوبت صبح قهرمانی آسیا، سه نماینده ایران فینالیست شده و با شکست محمدحسین محمدیان مقابل تاج‌الدینوف بحرینی، او نیز عصر امروز برای کسب مدال برنز روی تشک خواهد رفت.

به گزارش گروه ورزشی جوانان خوز، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا که از صبح امروز (پنجشنبه – ۲۳ فروردین) در پنج وزن ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم در بیشکک آغاز شد با فینالیست شدن امیرمحمد یزدانی، رحمان عموزاد و محمد نخودی و همچنین راهیابی محمدحسین محمدیان به دیدار رده‌بندی و حضور ابراهیم خواری در گروه شانس مجدد همراه شد.

براساس این گزارش، در وزن ۵۷ کیلوگرم، ابراهیم خواری که در مبارزه اولش مغلوب حریف هندی شده بود، باتوجه به فینالیست شدن اودیت، به گروه شانس مجدد رفت و دو کشتی تا کسب مدال برنز فاصله دارد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم، رحمان عموزاد با پیروزی ۴ بر ۲ مقابل اولوکبک ژولدوشبیکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان و ۷ بر صفر سئون هو یو از کره جنوبی به مرحله نیمه نهایی رسید و در این مرحله ۱۰ بر صفر عباس رحمان‌اف از ازبکستان را برد و فینالیست شد.

همچنین در وزن ۷۰ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی پس از یک دور استراحت با نتیجه ۹ بر ۴ علی‌بک عثمان‌اف از قرقیزستان را شکست داد و در نیمه نهایی مقابل مصطفی احمداف از تاجیکستان ۸ بر ۳ به برتری رسید و فینالیست شد. یزدانی باید برای مدال طلا با یوشینوسوکه آئویاگی از ژاپن کشتی بگیرد.

محمد نخودی هم در وزن ۷۹ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۴ از سد خیدیر سیف‌الدین‌اف کشتی‌گیر روسی‌الاصل بحرین عبور کرد و در نیمه نهایی ماگومد اولویف از تاجیکستان را ۱۱ بر صفر شکست داد و فینالیست شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز محمدحسین محمدیان که دور اول استراحت کرده بود، در کمتر از دو دقیقه با نتیجه ۱۰ بر صفر باتزول اولزیسایخان دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان را از پیش رو برداشت و در نیمه نهایی به مصاف اخمد تاج‌الدینوف کشتی‌گیر روسی‌الاصل بحرین رفت که در این مبارزه مغلوب قهرمان جهان شد و از رسیدن به فینال بازماند.

محمدیان در حالی که ۴ بر صفر از حریفش عقب افتاده بود، از مچ پای تاج‌الدینوف اقدام به زیرگیری کرد و توانست قهرمان بحرینی را خاک کرده و دو امتیاز بگیرد. در ادامه اما این تاج‌الدینوف بود که توانست حریف ایرانی‌اش را به پل برده و نتیجه را ۶ بر ۲ به سود خود کرد. این کشتی در نهایت با کنده‌کشی تاج‌الدینوف با نتیجه ۸ بر ۲ به سود او تمام شد. با توجه به فینالیست شدن تاج‌الدینوف، محمدیان عصر امروز فرصت کسب مدال برنز آسیا را خواهد داشت.

کشتی‌گیر روسی‌الاصل بحرین سال گذشته مدال طلای قهرمانی آسیا، قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی را از آن خود کرد. او سال ۲۰۲۳ در فینال قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی موفق به شکست مجتبی گلیج شده بود و در مسابقات قهرمانی جهان هم بر برنده گلیج (عبدالرشید سعدالله‌یف) غلبه کرده و او را از دور رقابت‌ها حذف کرد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

پایان سفر رئیس جمهور به خوزستان
استاندار خوزستان:دشمن از اقدامات دولت در جهت نجات اقتصاد کشور خوشحال نخواهد شد
توزیع بیش از ۵ هزار میلیارد تومان عوارض آلایندگی در خوزستان
مدال آوری بانوان خوزستان درمسابقات تک لیفت کشور
برخورد ۲ دستگاه قایق گردشگری در خرمشهر
روسیه یک جایگزین برای پیش‌نویس قطعنامه آمریکا درباره خاورمیانه ارائه کرد
رهبر انقلاب سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی را ابلاغ کردند
سازمان ملل در مسئله حقابه "هیرمند" و "سدسازی‌های منطقه" میانجی‌گری کند
حدنگاری ۵۵ درصد اراضی کشاورزی در خوزستان
پنج مصدوم در حادثه رانندگی در اهواز

سرخط اخبار کل

169923108
169918856
image_1200_835
1401090816005189426554834
9787451_516
9686838_979

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *