پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

۱۱۲ عملیات مقاومتی فلسطینیان علیه صهیونیست‌ها در اراضی اشغالی

نیروهای مقاومت فلسطین طی ماه گذشته میلادی ۱۱۲ عملیات علیه صهیونیست‌ها در اراضی اشغالی فلسطینی انجام دادند.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، عملیات مقاومتی فلسطینیان در کرانه باختری و قدس اشغالی علیه نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست ادامه دارد.

مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین «معطی» اعلام کرد که ۱۱۲ عملیات مقاومتی در اراضی اشغالی و شهرهای مختلف آن صورت گرفته است که بیشترین آن در شهرهای «حیفا» و «ناصره» با ۱۶ و ۱۵ عملیات است.

بر اساس گزارش این مرکز اطلاع‌رسانی، رژیم صهیونیستی نیز طی ماه گذشته میلادی ، ۶۴ مورد از جمله بازداشت، ضرب و شتم و قتل  حقوق فلسطینیان ساکن اراضی اشغالی را نقض کرد.

رژیم صهیونیستی همچنین منازل فلسطینیان را تخریب  و  اموال آن را مصادره کردند.

 این درحالی است که «روعی شارون» تحلیلگر نظامی شبکه  صهیونیستی کان  اعلام کرد که اسرائیل  و سرویس‌های امنیتی آن در مهار عملیات‌های مقاومتی فلسطینیان در کرانه باختری ناکام بوده‌اند.

 وی تاکید کرد که سرویس‌های امنیتی اسرائیل دریافتند  که عملیات‌های نظامی ارتش در کرانه باختری طی یک سال گذشته هرچند منجر به بازداشت گسترده فلسطینیان و ترور شماری از مبارزان و فرماندهان مقاومت و خنثی کردن صدها عملیات ضدصهیونیستی شده، اما به نتایج مطلوب ختم نشده است.

این تحلیلگر نظامی تصریح کرد که تعداد هشدارها نسبت به تصمیم فلسطینیان برای اجرای عملیات ضدصهیونیستی در شمال کرانه باختری  افزایش یافته است و این بدان معناست که سرویس‌های امنیتی در ممانعت از انجام این عملیات ها شکست خورده اند.

اخیرا روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» اعلام کرد که عملیات فلسطینیان در کرانه باختری اشغالی باعث شده است شهرک‌نشینان احساس امنیت خود را از دست بدهند، به‌طوری که آنها به‌طور صریح اعلام می‌کنند که تنها معجزه می‌تواند مانع مرگ آن‌ها شود.

پیش از این «روغل آلفر» نویسنده اسرائیلی در روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» از احساس خستگی و هراس صهیونیست‌ها از بحران موجود در اسرائیل و همچنین تشدید عملیات مقاومتی فلسطینیان نوشت.

وی تأکید کرد: عملیات مقاومتی فلسطینیان افزایش یافته است و این امر وحشتناک به‌نظر می‌رسد. ما از ترس و اضطراب خسته شده‌ایم. اسرائیلی‌ها با تعجب و هراس در خیابان‌ها می‌دوند و سرگردانند. عملیات‌های فلسطینیان در جریان است.

روزنامه «یدیعوت آحارانوت» نیز نوشت که روزانه چندین عملیات فلسطینیان علیه اسرائیلی‌ها صورت می‌گیرد و تعداد عملیات هر روز نسبت به روز قبل بیشتر می‌شود.

رژیم اسرائیل متوجه شده است آنچه در کرانه باختری و قدس رخ می‌دهد یک موج گذرا نیست و جبهه فلسطین تبدیل به یکی از تهدیدات راهبردی اساسی برای اسرائیل در سال جاری شده است. با وجود اختلاف‌نظری که محافل مختلف صهیونیستی در تعیین استراتژی مناسب برای مقابله با وضعیت فعلی دارند اما همه آنها معتقدند موج تازه عملیات‌های فلسطینیان یکی از خطرناک‌ترین تهدیدات برای تل‌آویو از سال‌های گذشته است.

«عاموس یادلین» رئیس سابق بخش اطلاعات نظامی (امان) و رئیس مرکز مطالعات امنیت داخلی اسرائیل نیز اخیراً با اشاره به تأثیر بالای عملیات‌های استشهادی فلسطینیان بر افکار عمومی شهرک‌نشینان صهیونیست تأکید کرد: انگیزه فلسطینی‌ها برای انجام عملیات همیشه وجود داشته است اما این‌جا نوع دیگری از جوانان فلسطینی را می‌بینیم.

فشار حداکثری بر رژیم صهیونیستی در داخل و خارج، این رژیم را به‌سمت تشدید بحران داخلی برده است، بحرانی که مقامات رژیم صهیونیستی از آن با عنوان سراشیبی سقوط یاد می‌کنند و گزارش‌های دستگاه امنیتی این رژیم و ایالات متحده نیز آن را تأیید می‌کنند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

تائید ورود زباله و فاضلاب به رودخانه دز
زاهدی‌وفا بدون حاشیه وزارت کار را مدیریت کرد
تمهید سرفصل جدید تامین ارز به‌ صورت اسکناس برای بازرگانان
درخواست قهرمان شطرنج جهان برای مبارزه با تقلب در این ورزش
ستاد امربه معروف و نهی از منکر در پی درگذشت مهسا امینی اطلاعیه صادر کرد
توده گرد و خاک از عراق وارد خوزستان شد/ کاهش شعاع دید و هشدار برای سالمندان و کودکان
پرداخت پاداش رعایت الگوی مصرف برق در خوزستان
خوزستان سرزمین نور، ایثار و برکات است
انتصاب فرماندار دزفول
اجرای طرح پلاک کوبی الکترونیکی درختان سطح شهر رامهرمز

سرخط اخبار کل

14010303000316_Test_PhotoN
10727170_566
10962061_324
140106161714227626049754
گزارش-تصویری-از-مبادله-قرارداد-۴-هزار-میلیارد-ریالی-طرح-فاضلاب-خرمشهر
169924435

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *