پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

کشت پاییزه در ۸۷۹ هزار هکتار از اراضی خوزستان

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان : امسال ۸۷۹ هزار هکتار از اراضی خوزستان به زیر کشت پاییزه می‌رود.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز، عبدالرضا سید احمدی در خصوص کشت محصولات پاییزه در خوزستان اظهار کرد: امسال سطح زیر کشت پاییزه در استان خوزستان براساس الگوی کشت تعریف شده ۸۷۹ هزار هکتار و شامل کشت آبی و دیم است.

وی افزود: بر این اساس امسال قرار است ۲۵۸ هزار هکتار کشت دیم و ۶۲۱ هزار هکتار نیز کشت آبی پاییزه در خوزستان انجام شود. در این زمینه هماهنگی لازم با سازمان آب و برق خوزستان برای تامین و تخصیص آب موردنیاز کشت انجام شده است و مشکلی برای تامین آب این کشت‌ها در خوزستان وجود ندارد.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: کشت پاییزه در استان خوزستان شامل گندم، جو، کلزا، چغندرقند، انواع سبزی و صیفی، شبدر، باقلا، عدس دیم و نخود دیم است.

سید احمدی با بیان اینکه امسال ۶۵۸ هزار هکتار گندم پاییزه در خوزستان کشت می‌شود، عنوان کرد: امسال قرار است ۴۷۳ هزار هکتار گندم آبی و ۱۸۵ هزار هکتار گندم دیم در خوزستان کشت شود و تاکنون ۱۷ هزار هکتار کشت گندم آبی انجام شده و عملیات کشت همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون حدود ۱۷ هزار و ۸۰۰ هکتار چغندرقند کشت شده که نسبت به سال گذشته ۱۶۰۰ هکتار بیشتر کشت شده است.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در بحث کلزای آبی تاکنون ۲۳ هزار هکتار کشت انجام شده است و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده می‌خواهیم این میزان را به بیش از ۶۰ هزار هکتار برسانیم در حالی که در سال گذشته کل کشت کلزای آبی انجام شده ۲۲ هزار هکتار بوده است.

سید احمدی در خصوص تامین کود مورد نیاز این کشت‌ها خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۶۰ هزار تن انواع کود‌های شیمیایی یارانه‌ای برای کشت‌های تابستانه و پاییزه توزیع شده است و روند توزیع نیز همچنان ادامه دارد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

تاکید استاندار خوزستان بر گسترش سامانه‌های فروشگاهی و نظارت الکترونیکی بر بازار
ضرورت سرعت بخشیدن به طر‌ح های راه در خوزستان
محموله ۲۱۳ کیلویی مواد مخدر صنعتی حشیش در آبادان توقیف شد
وزیر صمت از ۵ طرح تولیدی و صنعتی در دزفول بازدید کرد
امیر قربانی: نصب موشک‌های دوربرد و نقطه‌زن روی بالگردهای هوانیروز در رزمایش اقتدار ۱۴۰۲
بیانیه دانشگاه هنر درباره عملیات "وعده صادق"
هشدار مقامات عراقی درباره تبعات ضدامنیتی و غیرقانونی آشوب‌طلبان
کسب مدال‌های مسابقه‌های دو و میدانی توسط دختران خوزستانی
صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۶ خرداد ماه
رسیدگی مالیاتی به تراکنش‌های بانکی با اصل صحت ادعای مؤدیان

سرخط اخبار کل

14030128131016702298249010
8531866_534
9776601_620
11195069_896
8603859_629
14010128000472_Test_PhotoN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *