پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

ژاپن؛ حریفی خطرناک برای کشتی ایران در فاصله یک سال تا المپیک

تیم ژاپنی که در مسابقات قهرمانی آسیای اخیر یک رده بالاتر از ایران، نایب قهرمان شد، قطعاً یک سال مانده به المپیک و در اولین مرحله از مسابقات گزینشی، حریفی خطرناک برای کشتی ایران خواهد بود.

به گزارش گروه ورزشی جوانان خوز، کشتی ژاپن از دیرباز در اوزان سبک کشتی‌گیران بسیار خوبی داشته است که مدعی عنوان و مدال در مسابقات قاره‌ای، جهانی و المپیک بوده‌اند. آنها اما حالا به دنبال این هستند که جدای از سبک وزن، بتوانند در میان وزن و حتی اوزان بالا نیز مدعی باشند و قهرمانی آرش یوشیدا در مسابقات قهرمانی آسیا و کشتی یکطرفه او با کشتی‌گیر ایرانی، در حالی که او نفر دوم مرحله اول انتخابی ژاپن بود، نشان داد آنها در اوزان دیگر هم سرمایه‌گذاری فنی کرده‌اند.

بیشتر بخوانید

جام امپراطور که چند ماه پیش به انجام رسید، ملاک اعزام تیم ژاپن به مسابقات قهرمانی آسیا بود و تیم اعزامی به قزاقستان از بین نفرات اول و دوم این رقابت‌ها انتخاب شد. از بین نفرات اول جام امپراطور، هر کشتی‌گیری که در جام مِیجی که چندی دیگر برگزار می‌شود، به عنوان قهرمانی برسد، ملی‌پوش این کشور خواهد شد.

در هر وزنی که دو کشتی‌گیر متفاوت قهرمان شوند، آن وقت مبارزه پلی‌آف بین قهرمان جام امپراطور و جام مِیجی، ملی‌پوش آن وزن ژاپن را در مسابقات جهانی مشخص خواهد کرد.

اما ژاپنی‌ها با چه نفراتی در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرده و چه نتایجی به دست آوردند:

۵۷ کیلوگرم: ری هیگوچی در جام امپراطور اول شد، اما نفر اعزامی تیم ژاپن به قهرمانی آسیا ریکوتو آرای بود که به‌عنوان ملی‌پوش سبک وزن در این مسابقات شرکت کرد و سوم شد. در این وزن هیگوچی که از مدعیان کسب مدال جهانی هم هست، به قهرمانی آسیا نیامد و نفر دوم جام امپراطور کشتی گرفت.

۶۱ کیلوگرم: کودای اوگاوا در جام امپراطور اول شد و به قهرمانی آسیا رفت و پنجم شد.

۶۵ کیلوگرم: تاکوتو اوتوگورو اول شد، اما ریوما آنراکیو که نفر دوم این وزن بود به قزاقستان رفت و سوم شد. رحمان عموزاد که در غیاب اوتوگورو در سال ۲۰۲۲ قهرمان جهان شد، حتماً رقابت بسیار سختی با اوتوگورو خواهد داشت.

۷۰ کیلوگرم: یوشینوسوکه آئویاگی که در جام امپراطور اول شده بود به قهرمانی آسیا رفت و سوم شد.

۷۴ کیلوگرم: کایرین کینوشیتا که در فینال جام امپراطور به دایچی تاکاتانی باخت، ملی‎‌پوش این وزن ژاپنی‌ها بود و در قزاقستان هم دوم شد.

۷۹ کیلوگرم: یاجورو یاماساکی قهرمان جام امپراطور به قهرمانی آسیا رفت و پنجم شد.

۸۶ کیلوگرم: هایاتو ایشیگورو که در انتخابی اول ژاپنی‌ها به قهرمانی رسید در قهرمانی آسیا هم روی تشک رفت و مدال برنز گرفت.

۹۲ کیلوگرم: آرش یوشیدا که در فینال جام امپراطور به سوهسوکه تاکاتانی باخته بود عازم قهرمانی آسیا شد و در حالی که ارشک محبی را در مبارزه اولش شکست داده بود، در نهایت قهرمان آسیا شد.

۹۷ کیلوگرم: تاکاشی ایشیگورو در این وزن هایبیکی ایتو را برد و قهرمان جام امپراطور شد. ژاپنی‌ها در این وزن نماینده‌ای در جمع پنج نفر برتر قهرمانی آسیا نداشتند.

۱۲۵ کیلوگرم: در این وزن هم دایکی یاماموتو از سد رایوسی فوجیتا گذشت، اما ژاپن نتوانست جایگاهی در میان پنج نفر برتر مسابقات آسیایی داشته باشد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

کشف مهمات جنگی در اندیمشک
سردار معینی به همرزمان شهیدش پیوست
شکست خانگی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان
همراه با بلال ماخوف ایران؛ گیله مرد در اندیشه صید طلای المپیک
اطلاعیه پلیس تهران درخصوص فوت خانم "مهسا امینی"
اهواز میزبان مسابقات رالی شهری خانواده
هاشمی رفسنجانی | هماهنگ کردم آزمون خبرگان را از حسن روحانی ساده بگیرند!
راه‌اندازی مهد قرآن مجازی در خوزستان
عضو شورای شهر اهواز: دستگاه قضا با پیمانکاران متخلف شهرداری برخورد قاطع کند
از ۲۳ اردیبهشت‌ماه، برگزاری امتحانات مدارس خوزستان

سرخط اخبار کل

1399102312184668622009094
IMG_۲۰۲۲۰۹۰۱_۱۲۵۷۵۷
p28+(2)+copy
10147136_849
8591317_115

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *