پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

واکنش وزیر دفاع به خبر اعزام جنگنده و ناوشکن آمریکایی به تنگه هرمز

امیر آشتیانی درخصوص اعلام اخباری مبنی بر اعزام جنگنده و ناو جنگی آمریکایی به تنگه هرمز گفت: آمریکا که کارهای خودش را دنبال می‌کند اما اساساً جمهوری اسلامی در مرحله‌ای از اقتدار است که اصلاً کسی نمی‌تواند آن را تهدید کند.

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز، امیر آشتیانی وزیر دفاع در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به دیدار با وزیر دفاع بولیوی گفت: در مباحث مربوط به روابط بین‌الملل علاوه بر وزارت امور خارجه، وزارت دفاع هم مسئولیتهایی را دنبال می‌کند، کشورهای آمریکای لاتین از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و همین‌طور کشورهایی که در محور مقاومت هستند، کشورهایی که مستقل هستند و در مسیر مبارزه با سلطه‌طلبی آمریکا هستند همیشه مورد توجه خواهند بود.

وی افزود: ما تلاش می‌کنیم در ابعاد مختلف این کشورها را حمایت کنیم به‌ویژه کشورهای آمریکای لاتین که تمایل زیادی دارند با ایران تعامل داشته باشند.

وزیر دفاع تأکید کرد: ما به‌گونه‌ای در دنیا عمل کردیم که مورد توجه قرار گرفته‌ایم و قدرت منطقه‌ای و حضورمان دلیلی است که این کشورها علاقه‌مند به تعامل با ما باشند.

آشتیانی تصریح کرد: کشور بولیوی هم کشور مستقلی است که تلاش می‌کند در ابعاد فناوری و صنعت توسعه پیدا کند و ما هم کمکش می‌کنیم.

وزیر دفاع در پاسخ به سؤالی درخصوص پیشنهاد خرید پهپاد از سوی عربستان گفت: این‌که کشور خاصی را مورد توجه قرار دهیم این‌طور نیست چرا که ما قدرت پهپادی در دنیا هستیم و چون جمهوری اسلامی توانمندی پهپادی خوبی در حوزه‌های رزمی و شناسایی و کشاورزی و خدماتی دارد غالباً همه کشورها به‌دنبال این هستند برای ارتقای توان دفاعی خود از پهپاد استفاده کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: ما در ابعاد مختلف در حوزه‌های شناوری، پهپادی، بالگردی و رزم زمینی به‌دنبال این هستیم تسلیحات و تجهیزات جدید داشته باشیم.

آشتیانی خاطرنشان کرد: ناوشکن دماوند مسیری را در حال طی‌کردن است و زمان رونمایی آن اعلام خواهد شد.

وزیر دفاع همچنین درخصوص اعلام اخباری مبنی بر اعزام جنگنده و ناو جنگی آمریکایی به تنگه هرمز گفت: آمریکا که کارهای خودش را دنبال می‌کند اما اساساً جمهوری اسلامی در مرحله‌ای از اقتدار است که اصلاً کسی نمی‌تواند آن را تهدید کند، ما از این مرحله گذر کرده‌ایم و نقش‌آفرینی منطقه‌ای و بین‌المللی داریم که آن را دنبال می‌کنیم.

آشتیانی همچنین درخصوص موضوع خرید جنگنده‌های سوخو از روسیه نیز گفت: ما وقتی یک سری توانمندی‌ها داریم شاید در خیلی از زمینه‌ها برای خرید تجهیزات احساس نیاز نکنیم و حتی دیگران به سراغ ما می‌آیند تا از ما خریداری کنند لذا در حوزه هوایی شرایط و توانمندی بسیار خوبی داریم و جزو کشورهای برتر دنیا هستیم. لذا اگر موقعی احساس نیاز کنیم ممکن است این کار را ساماندهی یا دنبال کنیم.

وزیر دفاع در پاسخ به این سوال که موضوع خرید جنگنده از روسیه مطرح بود، گفت: بله قرار بوده ولی ممکن است شما یک وقتی قراری بگذاری اما بعد شرایطی پیش بیایید که خودت آن توانمندی را داشته باشی، منتها در مجموع در حال بررسی و دنبال این موضوع هستیم.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

آسمانی شدن مادر شهیدان صالحپور در مسجدسلیمان
چند صدایی «آقا سعید» در روایت هر آنچه از غائله کردستان نمی‌دانیم
رسانه‌های تبلیغاتی یا خبرپراکنی در ابعاد مختلف تخریبی یا تقویتی...!
آیا شکاف کعبه محل ورود مادر حضرت علی(ع) است؟
حق آلاینده‌ها مطالبه جدی مردم خوزستان
محکومیت یک واحد مرغ فروشی متخلف در ایذه
حضور سرزده رئیس جمهور رئیسی در آبادان
خط فاضلاب خیابان شهید مسلم چهارراه زند اصلاح شد
آثار خوب در حوزه تاریخ انقلاب مانع از تحریف می شود
ادبیات | سه رویکرد اصلی در حوزه شعر انقلاب

سرخط اخبار کل

1401062610314180626099754
1400121614401539924922594
8540543_603
8538589_804
1402121411065224629542114
بارگیری (2)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *