پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

هم اندیشی دانشگاه با جریان شناسی انتخابات + گزارش تصویری

نشست هم اندیشی با رویکرد جریان شناسی انتخابات در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز برگزار شد .

به گزارش گروه سیاسی جوانان خوز ، نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه درباره جریان شناسی انتخابات با سخنرانی دکتر بهمن شهریاری استاد دانشگاه و معاون سیاسی سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز با حضور اساتید دانشگاه برگزار شد .

معاون سیاسی سپاه ولیعصر(عج) خوزستان اظهار کرد ؛ حضرت آقا فرمودند که محیط دانشگاه محیط مورد انتظار جمهوری اسلامی نیست ، بعضی جاها فضاهایی هست که بعضاً جوان با روحیه مذهبی وارد دانشگاه می‌شود ولی با همین زمینه‌ها خارج نمی‌شود ، نسبت به گذشته‌ی میراث دانشگاه مراقب باشید ، در دانشگاه هم باید با ارتجاع مقابله بشود ، هم با التقاط باید مبارزه کرد و هم با انحراف باید مقابله کرد .

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان خوزستان با بیان اینکه دکترین انتخابات باید لحاظ بشود ، گفت ؛ بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران دو حزب برجسته پرچمدار جریانات سیاسی ایران بوده‌اند ، یکی حزب اصلاح طلب و دوم حزب اصولگرا ، که این مدل‌های سیاسی در اغلب کشورهای جهان از جمله آمریکا که دو جریان جمهوریخواه و دموکرات فقط امکان پخش در رسانه‌ای را دارند ، پیشتاز دیگر احزاب می‌باشند .

دکتر شهریاری استاد دانشگاه با اشاره به نظریات جامعه شناسان سیاسی افزود ؛ در اندیشه هابز نظم و ثبات اهمیت دارد ، و در اندیشه مارکسیسم تغییر است که اهمیت میدانی دارد ، فلذا انقلاب اسلامی چند بُعدی و با نگاه‌ها و انحاء اندیشه‌های مختلف پیشرفت داشته است ، یعنی هم نظم و ثبات را بنیادین دانسته و هم تغییر را ارج نهاده است .

وی با بیان و بررسی سه بحث پیرامون جریان شناسی انتخابات گفت ؛ سه بحث موضوعیت این نشست که جریان شناسی انتخابات است می باشد ، یکی بررسی احزاب و جریانات سیاسی ، دوم نقش انتخابات در انقلاب و سوم خلاء مردم در انتخابات و تاثیر آن بر فضای سیاسی بین الملل ، می باشد .

دکتر بهمن شهریاری بیان کرد ؛ در انتخابات‌های مختلف مردم به نیازهای خودشان رای می‌دهند ، مردم به کاندیداها رای نمی‌دهند بلکه به دال مرکزی رای می‌دهند ، که همان نیازهای عمومی می‌باشد .

وی افزود ؛ برای دال مرکزی اتاق فکر نیاز است ، در دولت آقای هاشمی دال مرکزی «جهاد سازندگی» شد و مردم به جهاد سازندگی رای داده‌اند و هاشمی با نگرش جهاد سازندگی جریان سیاسی را در جامعه پیشبرد .

دکتر شهریاری افزود ؛ در دولت آقای خاتمی دال مرکزی « آزادی » بود که مردم به دال مرکزی دولت اصلاحات رای داده‌اند در این فضا هم کارهای خوبی اتفاق افتاد و هم مشکلاتی پیش آمد ، که در انتخاب دولت بعدی نمود پیدا کرد ، چرا که مردم همیشه با انتخابات‌ها از وضع نامطلوب موجود به سمت مطلوب پیش می‌روند .

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان خوزستان ادامه داد و گفت ؛ دال مرکزی دولت آقای احمدی نژاد « عدالت » بود که دال مرکزی در قالب عدالت تشکیل شد ، و ریز دال‌ها و ریز پردازها حول دال مرکزی پیش می‌رفتند ، در این دوره چهار سال اول کارهای خوبی شکل گرفت ، ولی چهار سال دوم دچار انحراف شد .

وی افزود ؛ در دولت بعدی که آقای روحانی رای کسب کرد دال مرکزی در قالب « امید » تعریف شد ، که آقای روحانی با شعار اینکه هم چرخ زندگی مردم باید بچرخد و هم چرخ سانتریفوژها بچرخد روی کار آمد .

معاون سیاسی سپاه ولیعصر(عج) خوزستان در ادامه بحث دال مرکزی تشریح کرد ؛ دال مرکزی در تمام لایه‌های اجتماعی تحت تاثیر دال مرکزی دولت سیاسی می باشد ، بنابراین مردم باید در انتخابات‌ها به موقع حضور پیدا کنند ، چرا که به موقع اومدن مهم است .

دکتر شهریاری افزود ؛ ما معتقد هستیم برای دانشجو باید فارغ از جریانات خاص سیاسی کارنامه و برنامه‌ی کاندیدا را تشریح کرد .

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان خوزستان در پایان نشست احزاب درون جریانی دو طیف اصلاح طلب و اصولگرا تشریح کرد .

هم اندیشی دانشگاه با جریان شناسی انتخابات + گزارش تصویری هم اندیشی دانشگاه با جریان شناسی انتخابات + گزارش تصویری هم اندیشی دانشگاه با جریان شناسی انتخابات + گزارش تصویری هم اندیشی دانشگاه با جریان شناسی انتخابات + گزارش تصویری هم اندیشی دانشگاه با جریان شناسی انتخابات + گزارش تصویری هم اندیشی دانشگاه با جریان شناسی انتخابات + گزارش تصویری هم اندیشی دانشگاه با جریان شناسی انتخابات + گزارش تصویری هم اندیشی دانشگاه با جریان شناسی انتخابات + گزارش تصویری

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

ورزش | فولاد صدرنشین شد
مرمت کاروانسرای افضل شوشتر
آموزش تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در شوشتر
«بریکس»؛ آغازی برای پایان هژمونی دلار
رئال مادرید حریف بارسلونا در نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا شد
ارتقاء جایگاه استقلال ملاثانی در فوتبال دسته اول کشور
کتابی که رهبر انقلاب غبطه‌انگیز توصیف کردند
ساخت نیروگاه ۳۶۰ مگاواتی در فولاد شادگان
قطعنامه پایانی مراسم ابراز انزجار و محکومیت جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی
برخورد با انشعاب‌های غیر مجاز آب در شوشتر

سرخط اخبار کل

10135687_185
IMG_۲۰۲۲۰۴۱۵_۱۶۴۵۳۱
139405101326101305792604
IMG_۲۰۲۲۰۹۱۹_۲۲۵۳۱۰
139704211129500114719274
8481669_926

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *