پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

ضرورت ترویج فرهنگ فرزندآوری به عنوان یکی از مؤلفه‌های قدرت

نماینده ولی فقیه در خوزستان: جمعیت یکی از مؤلفه‌های قدرت است و ترویج فرهنگ فرزندآوری ضرورت دارد.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای خوزستان ، آیت الله موسوی‌فرد در هشتاد و چهارمین نشست شورای فرهنگ عمومی خوزستان با اشاره به اینکه از جمله مؤلفه‌های قدرت می‌توان به مسأله جمعیت اشاره کرد، اظهار کرد: زمینه‌ها و بستر‌های رشد جمعیت را همگان باید فراهم کنند.

نماینده، ولی فقیه در استان خوزستان به جایگاه والای شورای فرهنگ عمومی در میان نهاد‌های مهم و تصمیم ساز اشاره و ادامه داد: مصوبات این شورا برای همگان لازم الاجرا است. درخصوص فرزندآوری و ازدواج اقدامات دستگاه‌های اجرایی باید در راستای همدیگر باشند.

رئیس نشست شورای فرهنگ عمومی خوزستان ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی در کنار خودداری از اقدامات جزیره ای، بایستی بین یکدیگر هم افزایی داشته باشند تا بتوان تصویبات شورا را اجرایی کرد.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه اگر به دنبال تغییر در رویکرد یا دیدگاه اشتباه جامعه نسبت به مسأله فرزندآوری هستیم باید به مقوله فرهنگ سازی توجه کرد، خاطرنشان کرد: بایستی با فرهنگ سازی نگاه جدیدی را در مردم نسبت به فرزندآوری ایجاد کرد در همین راستا راهکار‌های فرهنگ سازی توسط نهاد‌های متولی و نخبگان ارائه شود. 

آیت الله موسوی‌فرد با تأکید بر ضرورت بهره مندی از ظرفیت‌های خوزستان در جهت فرهنگ سازی در عرصه ازدواج جوانان، تشکیل خانواده و فرزندآوری، افزود: نسبت به مسأله سقط جنین باید برخورد شود و دستگاه‌های متولی به صورت جدی نقش آفرینی کنند.

موضوع مورد بحث در این نشست فرهنگی، جمیت و فرزندآوری بود، تعدادی از مسئولان و اعضای شورا پیرامون علل و زمینه‌های افزایش و کاهش جمعیت، موانع پیش روی خانواده‌ها در این عرصه و ضرورت ورود اقشار مختلف نکاتی را مطرح کردند.

در این نشست، مدیرکل، معاون و نماینده‌ای از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، صدا و سیمای استان، دانشگاه علوم پزشکی اهواز، سپاه حضرت ولیعصر (ع) خوزستان، تبلیغات اسلامی و دفتر تبلیغات اسلامی، دانشگاه شهید چمران، نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان نیز حضور داشتند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

ورزشکار خوزستانی صاحب اولین مدال طلای تاریخ فیتنس اسپرت ایران
دستگیری ۱۵ نفر اراذل و اوباش معروف خوزستان
رقابت شطرنج باز خوزستان درامارات
انتشار ناقص اطلاعات بدهکاران ۴ بانک دولتی
ثبت ۲۰ وقف جدید در خوزستان
دولت نجات ملی یمن: متجاوزان به یمن، به دنبال فرار از تبعات جنایت‌هایش هستند
۲۹ شهریور، برپایی جشن شکوفه‌ها در مدارس خوزستان
گازرسانی به روستا‌های رامشیر
برگزاری عزاداری بانوان فاطمی در اهواز
صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه ۹ خرداد ماه

سرخط اخبار کل

10076947_226
IMG_۲۰۲۲۰۵۲۴_۱۶۱۶۲۱
IMG_۲۰۲۲۰۹۱۲_۲۳۳۵۰۹
images (1)
11132219_657
1400111913251669624713714

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *