پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

ضرورت برنامه ریزی برای توسعه اقتصاد روستاهای خوزستان

معاون اقتصادی استاندار خوزستان : برای اقتصاد روستاهای خوزستان نقشه راهی وجود ندارد و کار‌ها به صورت موردی اجرا می‌شود که باید در این زمینه برنامه ریزی شود.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز ، محمد راضی جلالی در نشست شورای اشتغال خوزستان اظهار کرد: محدود کردن اشتغال روستایی به مسائل مربوط به روستا، در واقع ظلم به آن روستا است.

وی افزود: از آنجا که فعالیت در روستا ارزان‌تر از شهر است باید روستا را به صنعت گره بزنیم و از این طریق به اشتغال استان کمک کنیم.

معاون اقتصادی استاندار خوزستان گفت: یکی از چالش‌های ما در استان، کشت شلتوک است و کشاورز ما به دلیل سود دهی این نوع محصول به راحتی از آن نمی‌گذرد در حالی که ما باید یک محصول جایگزین و متناسب مثل کنجد به کشاورزان معرفی کنیم.

وی افزود: ۲۹۰ هزار هکتار برای زراعت چوب در خوزستان پیش‌بینی شده که نهال آن باید در روستا‌ها تهیه شود؛ این مقدار نهال درآمد خوبی برای روستا‌ها به همراه خواهد داشت.

راضی جلالی گفت: باید این قابلیت را در روستا‌های استان تعریف کنیم تا از طریق تولیدات صنعتی و گردشگری کشاورزی، یک زنجیره اشتغال در استان ایجاد شود.

وی ادامه داد: با پرداخت تسهیلات فردی کاملا مخالف هستم، زیرا طرحی در کار نیست و غالبا به شکست منجر می‌شود، اما اگر کار‌ها در قالب تعاونی دنبال شود به موفقیت‌های بیشتری دسترسی خواهیم داشت.

معاون اقتصادی استاندار خوزستان گفت: در بحث تولید محصولات کشاورزی در روستا، خیلی از محصولات قابلیت مدیریت علمی دارند و نباید پس از یک دوره کار‌ها رها شود.

وی افزود: شهرک‌های شیمیایی و اقتصاد دریا محور از دیگر مباحثی است که در استان دنبال می‌کنیم چرا که به ظرفیت اشتغال استان کمک می‌کند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

غافلگیری نیروهای آمریکایی در شرق سوریه با اصابت ۱۰ موشک
زندگینامه شهید احمد سوداگر (۱۳۳۹-۱۳۹۰)
باید در جبهه انقلاب به یک فرد برسیم!
قیمت طلا، سکه و ارز در بازار اهواز، ۱۱ دی ماه ۱۴۰۲
عضو شورای شهر اهواز: دستگاه قضا با پیمانکاران متخلف شهرداری برخورد قاطع کند
دستگیری شرور مسلح در ایذه
کشف ۲۳۵ کیسه آرد احتکار شده در اندیمشک
بازدید فرمانده نیروی زمینی سپاه از مرز چذابه
ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور از سوی رهبر انقلاب
آزادی ۱۸ زندانی با امتیاز مرخصی پایان حبس در اهواز

سرخط اخبار کل

10305830_169
IMG_20230918_091505_016
9132647_451
10314351_913
9960681_357
IMG_۲۰۲۲۰۹۰۲_۱۵۵۸۳۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *