پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

سردار سرلشکر مجید بقایی شهیدی از دیار نرگس و شقایق

سردار سرلشکر مجید بقایی از شهدای سرافزار و والامقام استان خوزستان و شهرستان بهبهان است.

به گزارش گروه فرهنگی جوانان خوز، سردار سرلشکر شهید مجید بقایی، فرمانده قرارگاه کربلا در یکم بهمن سال ۱۳۳۷ در بهبهان دیده به جهان گشود و در رشته ریاضی و فیزیک دیپلم گرفت و در رشته مهندسی شیمی اهواز پذیرفته شد.

همیشه به خانواده خود می‌گفت: «من باید کاری را به عهده بگیرم که واقعاً بتوانم به این مردم مستضعف خدمت کنم»، به همین دلیل سال آخر دبیرستان را دوباره در رشته طبابت طی کرد و سپس در رشته فیزیوتراپی دانشگاه اهواز قبول شد. به دلیل خصوصیات مثبت زیادی که داشت، به عنوان نماینده سپاه استان در اطاق جنگ معرفی و پس از مدتی به فرماندهی سپاه پاسداران شوش منصوب شد، در این مدت طرح‌های عملیاتی بسیار خوبی را علیه دشمن بعثی در قالب گروه‌های کوچک به اجرا درآورد. هنگامی‌که جنگ از مرحله تدافعی پا به مرحله تهاجمی گذاشت، در عملیات طریق‌القدس شرکت کرد.

در عملیات فتح‌المبین به عنوان فرمانده قرارگاه در طرح‌ریزی و هدایت یگان‌های عمل کننده جهت آزادسازی ارتفاعات ابوصلبی خات نقش بسیار موثری داشت، پس از عملیات رمضان به سمت معاونت شهید باقری در فرماندهی قرارگاه کربلا منصوب شد و بعد از عملیات محرم، فعالیت در سپاه را به‌عنوان فرمانده قوای یکم کربلا ادامه داد.

پیش از عملیات والفجر مقدماتی در روز ۹ بهمن سال ۱۳۶۱ هنگام انجام عملیات شناسایی در منطقه فکه، به همراه سردار شهید حسن باقری، سردار شهید توکل قلاوند، سردار شهید مجتبی مومنیان و سردار شهید محمدتقی رضوانی مورد اصابت گلوله خمپاره قرار گرفت و به فیض شهادت نائل آمد. شهید مجید بقایی در سن ۲۴ سالگی شهد شیرین شهادت را نوشید و پیکر پاکش پس از تشییع در گلزار شهدای بهبهان آرام گرفت.

وصیت‌نامه شهید مجید بقایی

سلام و درود و دعا بر امام و امت امامی که ما باید با تلاش و جهاد و ایثار و شهادتمان رهبری و امامت جهانی‌شان را عینیت بخشیم و جهان انقلابی و اسلامی بسازیم. انقلاب خونین مان سنگر کفر جهان را عقب نشانده و این بار با رحمت خدائی ‹‹جنگ›› مقدمه‌ای شده برای تشکیل اتحاد جماهیر اسلامی ‹‹انشاء الله›› و بدانید که این وضع، ایثار می‌خواهد و خون که پیامدش نصر الهی است که پیروزی اسلام در اثر رنج و سعی و کوشش زجر و ناراحتی و خون دادن است.

بله ما می‌جنگیم و تن به هیچ‌گونه سازش نمی‌دهیم و با شعار همیشگی‌مان یا فتح یا شهادت می‌جنگیم و بر سیاست ‹‹نه شرقی و نه غربی›› سرسختانه پامی‌فشاریم، چون معتقد به خدا هستیم.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

تسلیت رهبر معظم انقلاب به مصیبت‌دیدگان حادثه ساختمان متروپل آبادان
صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۷ تیر ماه
۴۶ درصد از تالاب هورالعظیم آبگیری شده است
رئیسی :سند تحول نقشه راه دولت برای تحول در همه عرصه‌هاست
جزئیات طرح حامیم برای دانشجویان خوزستانی در قم
سوریه: حمله اسرائیل به فرودگاه حلب جنایت جنگی است
استاندار حسینی محراب ؛ تامین آب برای کشت تابستانه محصولات کم مصرف در حوضه کرخه
امام جمعه شوش : دست مافیای قدرت و دلالان باید قطع شود
آزادی ۵۱ زندانی به حرمت امام رئوف در بهبهان
یکهزار کلاس درس در خوزستان نیازمند تامین اعتبار

سرخط اخبار کل

169818793
11048275_729
124062
10329024_908
170885660
1402030213285610127643994

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *