پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

حضور مشاوران امور بانوان و خانواده در شورای عفاف و حجاب دانشگاه‌ها

مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بانوان و خانواده از حضور مشاوران امور بانوان و خانواده رؤسای دانشگاه‌ها در شورای عفاف و حجاب دانشگاه‌ها خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگی جوانان خوز، فخرالسادات نصیری روز دوشنبه ۲۶ تیر ماه در نشست سراسری مشاوران امور بانوان و خانواده رؤسای دانشگاه‌ها که در محل پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد، با تاکید بر نقش‌آفرینی مشاوران امور بانوان و خانواده رؤسای دانشگاه‌ها در زمینه ارائه راه‌حل‌های خلاقانه برای رفع مشکلات یا پیشگیری از آنها در حوزه بانوان و خانواده در دانشگاه‌ها، گفت: مشاوران امور بانوان و خانواده رؤسای دانشگاه‌ها به صورت موضوع‌محور، مسئله‌محور و بر اساس اطلاعات روز مشورت دهند.

مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از کمک به توسعه درک و شناخت عمیق‌تر مدیران دانشگاه نسبت به مسائل حوزه بانوان و خانواده، کمک به ایجاد نگرش چند بعدی و نگاه سیستمی، کمک به شناسایی و تحلیل نقاط قوت و ضعف سازمان و تشخیص حوزه‌های بهبود، مشاوره برای مدیریت دقیق‌تر منابع انسانی و ارائه مشورت در پذیرش تغییرات و پیشنهاد آموزش‌های مدنظر را به عنوان مهمترین مأموریت‌های مورد انتظار از مشاوران امور بانوان و خانواده دانشگاه‌ها نام برد.

نصیری با اشاره به ابلاغ آئین‌نامه وظایف امور بانوان و خانواده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تاکید کرد: اصلی‌ترین انتظار از مشاوران امور بانوان و خانواده وزارت علوم، توجه به ارائه راه‌حل‌های خلاقانه و نوآورانه در حوزه بانوان و خانواده است.

وی با تاکید بر فعالیت مؤثر مشاوران امور بانوان و خانواده دانشگاه‌ها برای بازشناسی هویت زن ایرانی اسلامی و تقویت جایگاه آن در عرصه‌های تصمیم‌گیری، افزود: کمک به افزایش مشارکت فعال زنان آموزش عالی در توسعه علمی کشور و کمک به بهبود کیفیت زندگی و ایجاد بالندگی فردی و اجتماعی زنان آموزش عالی، از مهمترین کارکردهای مورد انتظار از مشاوران امور بانوان و خانواده در دانشگاه‌ها است.

نصیری با اشاره به اینکه وزارت علوم جزو دستگاه‌های فعال در زمینه فعالیت مشاوران امور زنان و خانواده است، بر اهتمام رؤسای دانشگاه‌ها برای هر چه پررنگ‌تر شدن نقش این مشاوران تاکید کرد و گفت: حدود ۹ درصد دانشگاه‌ها از وجود مشاور امور بانوان و خانواده بی‌بهره هستند. لازم است است رؤسای این دانشگاه‌ها در زمینه انتصاب مشاور سریع‌تر تصمیم‌گیری نمایند.

وی، نگاه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به مأموریت‌ها و نقش‌های مشاور امور بانوان و خانواده را نگاهی راهبردی و موسع خواند و افزود: وزیر محترم علوم در جلسه‌ای تاکید کردند که مشاوران را چشم و گوش خود می‌دانند.

مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به همپوشانی بخشی از فعالیت‌های حوزه مشاوران بانوان و خانواده با معاونت فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها، تصریح کرد: به رؤسای دانشگاه‌ها تاکید می‌شود که مشاور امور بانوان و خانواده حتماً در شوراهای مرتبط با امور فرهنگی دانشگاه عضو شوند تا در جریان برنامه‌های فرهنگی قرار گیرند و با استفاده از مشورت آنها هم‌افزایی در زمینه فعالیت‌های فرهنگی بانوان دانشگاهی صورت گیرد. از جمله اینکه مشاوران امور بانوان و خانواده رؤسای دانشگاه‌ها حتماً لازم است در شورای عفاف و حجاب دانشگاه‌ها دعوت شوند.

  1. پایان گزارش/
4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

تداوم موج گرما در خوزستان
چارچوب صلاحیت حرفه‌ای ملی در دولت تصویب شد
معارفه دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان خرمشهر+ گزارش تصویری
وزیر جنگ اسرائیل خطاب به بایدن: انتظار جنگی طولانی را داریم
اعزام نمایندگان خوزستان به مسابقات قرآن کشور
رهبر معظم انقلاب: امام بزرگوار روح جمهوری اسلامی است
توسعه دزفول در گرو اجرای طرح‌های مصوبه سفر استاندار خوزستان
جنگ در عصر دیجیتال؛ از شبکه‌های اجتماعی تا جنگ ترکیبی
درخواست جنبش سیاسی برای تشکیل نظام جمهوری در سودان
گسترش فعالیت‌های بین‌المللی در پارک علم و فناوری خوزستان

سرخط اخبار کل

8570156_451
1401033006522943025548894
1400071209355858023742284
169913324
9433347_920
IMG_20231008_201011_112

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *