پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

بهترین مربی خانم کشتی آلیش آسیا: همه چلنج‌هایم درست بود

جوانان خوز _ سرمربی تیم کشتی آلیش بانوان گفت با دیدن عکس شهدا پیش از مسابقات آسیایی، نیت کرده بود که در صورت قهرمانی این عنوان را تقدیم یک شهید کند.

به گزارش گروه‌ ورزشی جوانان خوز ، هدی نقیبی قهرمان تیم آلیش بانوان در مسابقات آسیایی اظهار داشت: سطح مسابقات امسال بی‌نهایت بالا بود. هیچ سالی به اندازه امسال تیم‌ها با این کیفیت و آمادگی نیامده بودند خصوصاً ازبک‌ها که با دو تیم کامل در مسابقات حضور داشتند. این تیم چون میزبان هم بود، دوست داشت حتماً قهرمانی را از آن خود کند.

وی ادامه داد: علاوه بر این، مربیان تیم‌های دیگر آقا بودند و می‌پرسیدند که چرا در کُچ ایران، آقا نیست. ناداوری‌ها بیش از اندازه بود و هرطور شده بود می‌خواستند ازبک‌ها قهرمان شوند. امتیاز روی اسکوربورد نقش می‌بست، اما بعد خودشان تغییرش می‌دادند، چون نماینده‌ای هم در اتحادیه جهانی نداریم، این مسئله به ضررمان بود و صحبت و اعتراض هم فایده‌ای نداشت، با تمام این مشکلات، بچه‌ها توانمندی خودشان را نشان دادند و واقعاً جای خوشحالی دارد که ۴ فینالیست داشتیم. سال‌ قبل با یک طلا قهرمان شده بودیم اما امسال با دو طلا این اتفاق افتاد.

بیشتر بخوانید

سرمربی تیم کشتی آلیش بانوان عنوان کرد: در بخش آزاد، با ام‌البنین محسنی و ریحانه گیلانی دو طلا و با رقیه محمودآبادی و عزت ثانی دو نقره گرفتیم. تیم‌مان با ۲۳۰ امتیاز قهرمان شد، در حالی که ازبک‌ها ۲۱۵ امتیاز گرفتند. در بخش کلاسیک هم ۴ مدال نقره و دو برنز گرفتیم و قهرمان شدیم.

نقیبی که به عنوان مربی برتر آسیا انتخاب شده، دراین باره گفت: جدا از نتایج، چَلنج‌هایی که می‌انداختم همه درست بود. در کنار این موضوع بچه‌های ما هم فوق‌العاده آماده بودند. همچنین دختران ما باتوجه به اجازه فدراسیون کشتی، توانستند در مسابقات سبک‌های دیگر شرکت کنند که در رشته کوراش سپیده بابایی با ناداوری دوم شد و عزت ثانی هم به عنوان سومی رسید.

سرمربی تیم ملی کشتی آلیش بانوان با اشاره به وضعیت بد برگزاری رقابت‌ها، تأکید کرد: هرچند میزبانی به نحو خوبی انجام شد و در مقایسه با مسابقات ترکیه، ازبک‌ها مسابقات را خیلی بهتر میزبانی کردند اما می‌خواستند هر کدام از این سبک‌ها را در یک روز برگزار کنند، در حالی که تعداد شرکت کننده و گرمای شدید باعث شده بود تا ساعت دو بامداد شاهد برگزاری مبارزه‌های نیمه‌نهایی باشیم. صبح روز بعد مجدداً وزن‌کشی در آن شرایط انجام و فینال و رده‌بندی برگزار می‌شد. بچه‌های ما اما از نظر نفس کم نیاوردند و هیچ کشتی‌گیری مقابل ملی‌پوشان ما نمی‌توانست مقاومت و به نحوی مبارزه را از جریان بیندازد که نفس‌گیری کند. اگر این مسائل پیش نمی‌آمد، به جرأت ۴ طلا می‌گرفتیم. بچه‌های ما واقعاً همت کردند و با غیرت کشتی گرفتند و در واقع نه تنها با حریف، که با داور هم جنگیدند تا این سکو را از آن خود کردیم.

وی که به تازگی جایگزین آنا براتی شده، گفت: این اولین دوره سرمربیگری من بود. از سال ۹۷ به این طرف عضو کادرفنی بودم. نکته‌ای که حتماً باید به آن اشاره کنم، امکاناتی بود که در طول اردو در اختیار ما قرار گرفت. خوشبختانه در این مقطع، تمامی امکاناتی که به کشتی مردان داده می‌شد، در اختیار ما بود، رئیس فدراسیون کشتی این قول را هم داده که مشکل اشتغال بچه‌ها را حل کند که اگر این اتفاق بیفتد باعث برطرف شدن دغدغه‌های ملی‌پوشان خواهد شد. حمایت از تیم کامل بود، ما در آخرین اردو توانستیم از کمپ تیم‌های ملی و تمام تجهیزات و امکاناتی که در اختیار تیم مردان بود، استفاده کنیم و هیچ تفاوتی بین ما نبود. دو اردوی قبلی ما هم در سالن توفیق جهانبخت بود.

نقیبی یادآور شد: باید از فدراسیون کشتی تشکر کنم که حمایت‌های‌شان همان چیزی بود که قبلاً صحبت کرده بودند. خانم شهریان نایب‌رئیس بانوان هم در همه مقاطع حامی تیم بود و ما در شرایط خوبی به مسابقات اعزام شدیم، امیدوارم بعد از این هم بتوانیم در شرایط خوبی تیم را برای شرکت در مسابقات جهانی که احتمالاً ۳-۴ ماه دیگر برگزار می‌شود، آماده کنیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آلیش بانوان درباره تقدیم کردن قهرمانی تیمش به شهید ضرغام به تسنیم گفت: وقتی مسابقات تمام شد، اولین چیزی که به خاطرم آمد، آرزویی بود که از سال‌ها قبل داشتم و این بار محقق شده بود. کمپ تیم‌های ملی کشتی را از تلویزیون می‌دیدم و همیشه دوست داشتم که روزی برای کشتی آنجا حضور داشته باشم. این محل، کمپ تمرینی و اردویی تیم‌های ملی کشتی بود. زمانی که برای اولین بار وارد کمپ شدم، چیزی که توجهم را جلب کرد این بود که دور تا دور سالن عکس شهید بود. همان جا در دلم نیت کردم که اگر خدا کمک کرد و اول شدیم، به نمایندگی از تیم بانوان این موفقیت و قهرمانی را تقدیم یکی از شهدا کنم. زندگی شهید ضرغام را خواندم و متوجه شدم فردی تنها و تک وارثش برادرش بود و بعداً متوجه شدم که او هم به رحمت خدا رفته است. بابت رشادت‌هایی که شهدا انجام داده بودند، خواستیم به نوعی و به اندازه خودمان قدردان آنها باشیم.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

نماینده مجلس: زاهدی‌وفا سوابق کاری مرتبط با وزارت کار دارد 
توزیع بیش از ۱۱ میلیون عدد مکمل دارویی رایگان در خوزستان
معاون اول قوه قضائیه: تعقیب قضائی عاملان و مباشران ترور شهید سلیمانی را رها نمی‌کنیم
انهدام باند ضدامنیتی قاچاق سلاح و مهمات در ماهشهر
انتخاب اعضای هیئت مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان
از مدال‌آوران هیات ورزش بیماران خاص خوزستان تجلیل شد
کاهش تمایل به خدمت سربازی در ارتش آلمان از زمان آغاز جنگ اوکراین
جریمه نقدی قاچاقچی سیگار در اهواز
رئیسی: یک گام از حقوق ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای عقب نشینی نمی‌کنیم
دولت بر رفع مشکل آب آشامیدنی مردم و سیستم فاضلاب خوزستان تاکید فراوان دارد

سرخط اخبار کل

IMG_20230606_172714_425-1024x682
10162294_206
1401042314300023725680934
10981326_922
1401062608433850926099104
13940117141347005050874

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *