پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

بررسی مشکلات بافت تاریخی شهر تشان بهبهان

به منظور بررسی مسائل و مشکلات بافت تاریخی شهر تشان جلسه ای با حضور مسئولان بهبهان برگزار شد.

به گزارش گروه شهرستانی جوانان خوز، این نشست به‌منظور بررسی موانع حفظ و نگهداری بافت تاریخی شهر تشان و با هدف تعامل بین‌دستگاهی و طرح‌های گردشگری و بافت تاریخی شهر تشان ، همچنین تهیه شرح خدمات برای تأمین اعتبارات بیشتر، باحضور علی حداد سرپرست میراث‌فرهنگی بهبهان و در تشان برپا شد.

تعامل بین‌دستگاهی نسبت به تشکیل کارگروه گردشگری و تشکیل کمیته طبیعت‌گردی، کمیته گردشگری روستایی و کشاورزی، شناسابی متقاضیان بخش گردشگری کشاورزی و ساماندهی روستا‌های هدف گردشگری، بافت تاریخی گلگه‌زار و شهر تشان، تشکیل پایگاه حفاظت میراث‌فرهنگی و واگذاری ساختمان برای استقرار نیرو‌های پایگاه حفاظت میراث‌فرهنگی و نماینده این اداره برای تشکیل کلاس‌های آموزشی از قبیل طبیعت‌گردی، بوم‌گردی، آشنایی با میراث‌فرهنگی و نگهداری، حفظ، مرمت و حفاظت از آثار باستانی و صنایع‌دستی از اهداف برگزاری این نشست بود.

در این نشست، شهردار شهر تشان پیشنهاد بخشی از بافت شهری بصورت سنتی و یا استفاده از المان‌های شهری بصورت سنتی و ساماندهی سرچشمه مشهد را ارائه کرد و همکاری شورای بخش برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری از قبیل آب و برق، سرویس‌های بهداشتی و شناسایی متقاضیان مجتمع گردشگری را خواستار شد.

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بهبهان نیز در این نشست با ابراز امیدواری نسبت به این‌که با مشارکت شهرداری و میراث‌فرهنگی، مرمت و احیای بافت تاریخی کوی کلگه‌زار و کوی آبلش اجرایی شود گفت : میراث‌فرهنگی آمادگی دارد برای اجرایی شدن این طرح و مرمت برخی از بنا‌های شاخص، تعدادی از نیرو‌های خود را در اختیار شهرداری قرار دهد.

تشان یکی از شهر‌های تابع شهرستان بهبهان در استان خوزستان در جنوب‌غربی ایران است. این شهر مرکز بخش تشان است. این شهر در سال ۱۳۹۱ تشکیل شد. براساس مصوبۀ دولت، روستای آبلش، مشهد، مرکز بخش تشان پس از ادغام با روستا‌های قاید (کی) فتح‌الله، چهاردهی عسگر، چهاردهی سهراب، ده ابراهیم، شهرک طالقانی، تل کهنه، کلگه‌زار و مسیری از توابع همین بخش به شهر تبدیل و به عنوان شهر تشان نام‌گذاری شد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

افزایش حقوق کارمندان و کارگران در سال ۱۴۰۲ علی‌الحساب ۲۰درصد اعلام شد + سند
طرح های آبرسانی به ۳۵ روستای شهرستان آبادان
اجرای سه پروژه برقی برای ابرپروژه آبرسانی غدیر در خوزستان
برای سلامتی چه خوراکی‌هایی مصرف کنیم؟
شهادت جانباز ۷۰ درصد حاج محمود قلیان در دزفول
تشکیل پرونده قضایی برای حادثه انفجار گاز شادگان
رهبر انقلاب: در مذاکرات هسته‌ای کار به‌گونه خوبی پیش می‌رود
اگر قیمت جهانی گندم مجانی هم باشد اجازه واردات گندم را نخواهیم داد
کرملین: رهبران آمریکا مرتکب جنایت علیه بشریت شده‌ و باید محاکمه شوند/ اوکراین: مذاکرات تاکنون برای ما رضایت‌بخش نبوده است
امداد رسانی هوایی به مادر باردار در لالی

سرخط اخبار کل

a298299017a143a8bd8a5aadcef112f4
10204796_990
14010227000695_Test_PhotoN
IMG_۲۰۲۳۰۳۲۷_۲۰۳۵۵۹
13990504000648_Test_PhotoN
IMG_20230210_211408_215-1024x576

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *