پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

افزایش حقوق متناسب با تورم در برنامه هفتم توسعه می‌آید؟

گفته شده برخی نمایندگان، پیشنهادی را برای افزایش حقوق‌ها بر اساس تورم آماده کرده‌اند تا در صحن مجلس ارائه کنند باید دید که آیا چنین پیشنهادی فرصت طرح و تصویب در صحن مجلس را پیدا خواهد کرد یا خیر.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز، پس از اتمام بررسی‌های کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، به زودی این لایحه در صحن مجلس شورای اسلامی بررسی خواهد شد و پیش از این نمایندگان فرصت داشتند تا پیشنهادات خود در برنامه هفتم را ثبت کنند.

گفتنی است، یکی از محورهایی که در برنامه هفتم قطعا مورد توجه عموم جامعه است، موضوع حقوق و دستمزد است. محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در پاسخ به سوالی در خصوص قصد برخی نمایندگان برای ارائه پیشنهاد افزایش حقوق‌ها براساس تورم گفته است که کمیسیون تلفیق، مصوبه‌ای برای افزایش کف حقوق متناسب با تورم نداشته است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه اشاره کرد که براساس بندی که در کمیسیون تلفیق تصویب شده سقف حقوق‌ها حذف شده و پرداخت حقوق و دستمزد باید براساس قوانین جاری انجام شود، گفت:

وی تاکید کرده است که کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تصمیم‌گیری در خصوص برخی مسائل از جمله حقوق و دستمزد را در بودجه سنواتی ممنوع کرده است چرا که بودجه سنواتی محل تصمیم‌گیری برای حقوق و دستمزد نیست.

امکان اجرایی شدن قاعده افزایش حقوق برمبنای تورم با اصلاح قوانین

لازم به ذکر است، بررسی مصوبات کمیسیون تلفیق در خصوص حقوق و دستمزد نشان می‌دهد که بندی نیز مصوب شده که در صورت تصویب آن در مجلس، دولت موظف به اصلاح قوانین حقوق و دستمزد خواهد شد. بر این اساس یکی از مواردی که می‌تواند اصلاح شود افزایش حقوق براساس تورم است.

البته این موضوع در قوانین دائمی مورد اشاره قرار گرفته است اما دولت‌ها در عمل به این معیار قانونی که به عنوان یکی از محورهای افزایش حقوق در نظر گرفته شده است کم توجهی کرده‌اند.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

رشد ۲۷ درصدی تولید پتروشیمی تخت جمشید
طرح های نیمه تمام محله ای شهرداری اهواز تا پایان شهریور ماه امسال تکمیل می شود
پیگیری برای تامین حق آبه تالاب هورالعظیم
۲۷ نفر از عناصر تروریستی الشباب در حمله هوایی کشته شدند
سرلشکر سلامی: شهید صیاد خدایی توسط صهیونیست‌ها به شهادت رسیده است
۷۰ هکتار از مزارع کشاورزی ایذه دچار آتش‌سوزی شد‌
افزایش مصالحه پرونده‌های قصاص در خوزستان
رئیسی: راهپیمایی روز قدس نماد همبستگی امت اسلامی است
وزیر اطلاعات: تلاش برای ترور چند مولوی، پاسدار و قاضی در کشور خنثی شد
شناسایی و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل در مناطق عشایری خوزستان

سرخط اخبار کل

1397070208123346615482334
IMG_20230916_004129_255-1280x720
9527596_680
3454299
169919524
366218_322

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *