پایگاه خبری - تحلیلی1400

Language

Language

برچسب‌ها

آغاز ساخت نیروگاه یکهزار مگاواتی در ۳ واحد صنعتی خوزستان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان از آغاز ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی با توان یکهزار مگاوات برق در ۳ واحد صنعتی فولاد خوزستان، فولاد شادگان و پتروشیمی ماهشهر خبر داد.

به گزارش گروه خبری جوانان خوز ، حمیدرضا فلاح قطع برق در ایام تابستان را یکی از چالش‌های واحد‌های صنعتی استان عنوان کرد و گفت: ایجاد واحد‌های نیروگاهی در واحد‌های صنعتی بزرگ خوزستان کلید خورده و در گام اول ساخت نیروگاه در ۳ واحد صنعتی خوزستان آغاز شده است.

وی افزود: دزفول و اندیمشک، شهرستان‌های راهبردی در شمال خوزستان هستند که باید ظرفیت‌های آنها در بخش‌های مختلف به ویژه کشاورزی به فعلیت در بیاید.

فلاح ادامه داد: شمال خوزستان از نظر شاخص‌های صنعتی، معدنی و تجاری جزو شهرستان‌های بسیار باکیفیت است که استقرار صنایع بزرگ، کوچک و متوسط در این منطقه به نسبت سایر نقاط استان وضعیت مطلوبی دارد.

ایجاد ۲ پایانه صادراتی در دزفول و اندیمشک

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان صادرات محصولات کشاورزی را اولویت خوزستان عنوان و اضافه کرد: تبدیل فرودگاه دزفول به فرودگاه بین المللی به همت و عنایت ویژه دولت سیزدهم عملیاتی شد که باید زیرساخت‌های صادراتی از جمله پایانه صادراتی در شمال خوزستان تقویت شود.

وی می‌گوید: پایانه صادراتی دزفول هم اکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تلاش می‌شود این پایانه تا پایان امسال عملیاتی شود.

فلاح افزود: ایجاد پایانه صادراتی جدید در اندیمشک نیز تصویب شده است که اخذ مجوز‌های لازم برای فعال سازی این پایانه نیز در سازمان توسعه تجارت در حال پیگیری است.

تکمیل زنجیره صادراتی دزفول

وی گفت: مراودات تجاری روسیه درسال گذشته میلادی ۴۰۰ میلیارد دلار بوده است که بخش زیادی از آن مربوط به واردات محصولات کشاورزی بود که با توجه به ظرفیت‌های کشاوزی خوزستان به ویژه شهر‌های شمالی استان توجه به صادرات محصولات کشاورزی به عنوان اولویت در حال پیگیری است.

این مقام مسئول ادامه داد: بین المللی کردن فرودگاه دزفول، استانداردسازی محصولات کشاورزی، صدور مجوز ایجاد آزمایش معتمد، بسترسازی توسعه صنایع تبدیلی و بسته بندی از جمله اقدامات انجام شده و در حای پیگیری برای تکمیل زنجیره‌های صادراتی در دزفول است.

۱۲ هزار میلیارد ریال ارزش پرونده قاچاق سال ۱۴۰۲ در خوزستان

حمیدرضا فلاح با انتقاد از حجم بالای اجناس قاچاق تقلبی و چینی در بازار استان، گفت: مقابله با کالا‌های قاچاق از اولویت‌های مهم خوزستان است که در این زمینه اقدام‌های گسترده‌ای انجام شده است.

وی افزود: ۳۷ هزار میلیارد ریال پرونده‌های تعزیراتی اداره کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان در سال گذشته است که ۱۲ هزار میلیارد ریال آن مربوط به پرونده‌های قاچاق بوده است.

فلاح با بیان اینکه بر اساس قانون هر گونه محدودیت برای استقرار کسب و کار ممنوع است، ادامه داد: درگاه ملی مجوز‌ها در کشور ایجاد و کمتر از ۲۴ ساعت مجوز لازم توسط این درگاه صادر می‌شود.

تعطیلی مشاوران املاک در پی راه اندازی سامانه خودکار

فلاح با انتقاد از اقدام وزارت راه و شهرسازی برای راه اندازی سامانه خودنویس، گفت: نتیجه راه اندازی این نرم افزار جمع شدن کل واحد‌های مشاوره املاک در کشور است که باید این موضوع به عنوان اولویت در سطح ملی پیگیری شود.

وی افزود: به جای جلوگیری از وقوع تخلف در واحد‌های مشاور املاک تلاش برای تعطیلی کل مشاوران املاک پاک کردن صورت مساله به جای حل آن است.

عدم همخوانی سپرده مردم خوزستان در بانک با نیاز صنعت استان

مدیرکل صمت خوزستان با بیان اینکه ۴۰۰ همت (هزار میلیارد تومان) میزبان سپرده و منابع مردم خوزستان در بانک‌های این استان در سال ۱۴۰۲ بود گفت: میزان پرداخت تسهیلات به مردم خوزستان کمتر از ۵۵ درصد از این سپرده‌ها بود و این در حالی است که برخی استان‌ها تا ۱۱۰ درصد تسهیلات پرداخت کردند که این به معنای هزینه کرد سرمایه مردم خوزستان در استان‌های دیگر است.

وی گفت: در حالی میزان سپرده مردم خوزستان در بانک‌های استان ۴۰۰ هزار میلیارد تومان است که کل اعتبار مورد نیاز برای توسعه صنعت خوزستان ۱۵ همت است.

فلاح ادامه داد: ۵۵ واحد صنعتی خوزستان با درخواست ۳۵۰ میلیون دلار در نوبت تخصیص ارز هستند که گره گشایی از این موضوع نیازمند پیگیری در سطح ملی است.

دزفول با ۳۳۰ واحد صنعتی فعال از نظر تعداد واحد‌های صنعتی دومین شهرستان خوزستان است. این شهرستان دارای چهار شهرک صنعتی است.

۲۱۴ طرح با ظرفیت اشتغال ۶ هزار و ۴۶۸ نفر در این شهرستان با پیشرفت‌های فیزیکی مختلف وجود دارد که از این تعداد ۷۵ طرح صفر درصد، ۵۶ طرح صفر تا ۳۰ درصد، ۲۴ واحد بین ۳۰ تا ۶۰ درصد، ۵۶ واحد صنعتی بین ۶۰ تا ۸۰ درصد و ۲ واحد بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

دزفول دارای ۴ شهرک صنعتی است که در سفر رییس جمهوری و هیات دولت به خوزستان در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ مجوز ایجاد پنجمین شهرک صنعتی دزفول نیز به عنوان یکی از مصوبه‌های سفر رییس جمهور به استان صادر شد.

پایان گزارش/

4.5/5

پیشنهاد سردبیر

پربازدیدها

مراسم تجلیل و نکوداشت استاد دانشگاه شهیدچمران برگزار گردید
استفاده از ۸۴ هزار تن آسفالت برای پروژه‌های نگهداری راه خوزستان
اجرای طرح جامع فاضلاب اهواز گره گشای مشکلات فاضلاب
اختصاص اعتبار برای افزایش ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی دزفول 
ممنوعیت صید و فروش ماهی رودخانه‌ای در دزفول
رئیس جمهور وارد آبادان شد
امضای ۱۶ توافق‌نامه همکاری میان عربستان و ترکیه
دمبله:سخت کوشیدم تا دوباره به تیم ملی فرانسه دعوت شوم
امضای تفاهم نامه تکمیل و توسعه ۳ فضای آموزشی در خوزستان
گزارش تکان‌دهنده از آموزش اجباری انحرافات جنسی به کودکان در مدارس انگلیس

سرخط اخبار کل

11006585_478
P-IMG-20220509-WA0042
139309231338105884289854
IMG_20240428_091538_787
10248626_780
14001229000054_Test_PhotoN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *